17
2020
2021-07-20

Zuchy w rolach z Czerwonego Kapturka


Wieczorem 9 lipca licznie zgromadzeni rodzice i rodziny zuchów 22 Gromady Zuchowej ŁOWCY PRZYGÓD z terenu gminy Jabłonna Lacka obejrzeli przedstawienie "Czerwony Kapturek i przyjaciele".

Zuchy mimo tremy dały z siebie 100%! W rolę Czerwonego Kapturka wcieliła się Ula Wrzosek, wilkiem był Adaś Goworek, mamą Ola Goworek, babcią Maja Michalak, gajowym zaś Krystian Pieczara. Narratorem przedstawienia była Paulina Połog, w rolę współnarratora wcielił się Mateusz Kur. Na scenie pojawili się także przyjaciele Czerwonego Kapturka, którzy wystąpili z wierszykami Jana Brzechwy lub zaśpiewali. Był więc Jeż - Mateusz Sękal, Mucha czyli Mateusz Ruciński, Piesek - Piotruś Kur, Biedronka - Maja Kryszczuk i Kwoka - Nina Siwińska. Lena Maciejec zaśpiewała piosenkę Kaczka Dziwaczka, Maja i Martin Jasieńczuk powiedzieli wierszyk o Koziołeczku, Nikola Szustak zaś wiersz "Dzik", "Rudy lis" oraz "Małpy". Kacper Steć wystąpił z wierszem zoo, a Gabrysia Połog przypomniała wiersz "Na wyspach Bergamuta". Helenka Kolos wspólnie z innymi śpiewała piosenki. Przedstawienie zostało przygotowane pod czujnym okiem pani Agnieszki Deniziak, której zuchy i kadra gromady bardzo dziękują za pomoc.

Po przedstawieniu "Czerwony Kapturek i Przyjaciele" odbyło się podsumowanie ostatniego roku zuchowego. Wtedy miało miejsce ognisko - piknik, na który ciasto przygotowali rodzice. Zuchy z rąk drużynowej phm. Anny Kożuchowskiej-Kurylak otrzymały sprawność aktora za przygotowane przedstawienie oraz piękne kubki gromady. Mimo, że tego wieczoru zapowiadali deszcze, uczestnicy jak zwykle mieli szczęście - mogli wspólnie w gronie zuchów, rodziców i rodzin zuchowym posiedzieć przy ognisku.

Koniec roku harcerskiego to jednak nie tylko przedstawienie. Kilka dni wcześniej zuchy uczestniczyły w wycieczce gromady. Zuchy rozpoczęły wakacje od wycieczki do zamku w Czersku. Pod czujnym okiem przewodnika Pana Adriana Pogorzelskiego z Wawagra zwiedziły komnaty zamku, miały możliwość przymierzenia strojów średniowiecznych, spróbowania swoich sił w walce na miecze i strzelaniu z łuku. Zuchy były bardzo zaciekawione opowieściami o duchach, a szczególnie Królowej Bonie, której duch widziany jest raz w miesiącu na Zamku w Czersku. Obiad zuchy zjadły na dziedzińcu zamku zajadając się pizzą, a apetyt po tylu atrakcjach im dopisał.

Podczas wycieczki były też na Bagnach Całowanie - niezwykle urokliwym miejscu. Zuchy mogły przejść kładkami rozłożonymi nad torfowiskiem, poskakać na torfowej trampolinie i przekonać się na własne oczy, jak piękna jest polska przyroda.

Po wycieczce odbyły się też warsztaty plastyczne "Zatrzymać Lato". Zuchenki wykonały swoje mydełka, przygotowały piękne obrazki z zasuszony kwiatów oraz zrobiły pejzaż z maków. Razem bawiły się i śpiewały. Zuchy zakończyły też zbiórki poznając Zawiszaków, czyli najmłodszą grupę z Szarych Szeregów. Jako ZAWISZACY przeszły ostatnio szkolenie, podczas którego uczyły się m.in cichego podchodzenia, aby wykraść meldunek, rzutu granatem i strzelania z procy. Bawiły się w dawne gry dziecięce: kapsle czy ciuciubabkę. 22GZ ŁOWCY PRZYGÓD pod koniec swojej zbiórki przygotowała grzanki z rusztu. Dzieci wzięły tez udział w śpiewankach, ucząc się piosenek szaroszeregowych oraz sesji zdjęciowej.

Po tak prężnej i aktywnej działalności 22GZ ŁOWCY PRZYGÓD teraz czas na krótką przerwę od zbiórek. Zuchy zatęsknią za wspólnie spędzanym czasem i w sierpniu z radością znów spotkają się na zbiórkach ŁOWCÓW PRZYGÓD w swojej harcówce w Wirowie!
 22 GZ Łowcy Przygód

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe