17
2020
2021-02-02

Zrezygnowali z odbudowy linii Sokołów - Małkinia...


Samorząd województwa mazowieckiego zgłosił cztery projekty do programu Kolej Plus. Wszystkie przeszły do drugiego etapu Programu, natomiast teraz Urząd Marszałkowski zrezygnował z dwóch z nich, w tym z odbudowy linii Sokołów - Małkinia.

Decyzję rezygnacji z projektu dotyczącego rewitalizacji linii Sokołów Podlaski – Małkinia Urząd tłumaczy tym, że projekt dot. połączenia Siedlce – Sokołów Podlaski będzie wystarczającym rozwiązaniem dla mieszkańców. Miasto Węgrów złożyło równolegle wniosek dot. projektu budowa nowej linii kolejowej relacji Sokołów Podlaski – Warszawa przez Węgrów i Mrozy. A więc mamy wnioski o rewitalizację i budowę nowej linii kolejowej, które obie będą połączone z linią kolejową nr 2. Warto pamiętać również o przystankach na trasie, które pozwoliłyby na walkę z wykluczeniem transportowym.

W przypadku projektu pn. ”Rewitalizacja projektu odbudowy linii kolejowej Sokołów Podlaski – Małkinia” odstąpiono od jego realizacji, biorąc pod uwagę, że Sokołów Podlaski w sposób optymalny (w odniesieniu do kosztów oraz czasu realizacji inwestycji) może uzyskać połączenie kolejowe spełniające cel Programu „Kolej+” (uzupełnienie sieci kolejowej o połączenia kolejowe miejscowości o populacji powyżej 10 tys. mieszkańców, które nie posiadają dostępu do połączeń pasażerskich z miastami wojewódzkimi) przez Siedlce. Wariant dotyczący zapewnienia połączenia kolejowego Sokołowa Podlaskiego z Warszawą przez Siedlce był dyskutowany na jednym ze spotkań on-line z przedstawicielami PKP PLK, przed ogłoszeniem wyników kwalifikacji do II etapu naboru wniosków złożonych w ramach Programu – tłumaczy Urząd Marszałkowski.

Jak informuje Urząd Marszałkowski, decyzja ta została podjęta po uzgodnieniach z PKP PLK.


Info. nakolei.pl

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe