17
2020
2021-04-27

Zakończyli akcję zbierania złomu dla Olusia


Gmina Bielany zakończyła zbiórkę złomu dla Olusia. Akcje przeprowadzono wspólnie z 53. Batalionem Lekkiej Piechoty. To właśnie dzięki żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej akcja przebiegła tak sprawnie i pomyślne.

Akcja została przeprowadzona w dniach 7-16 kwietnia. W tym terminie każdy mieszkaniec Gminy Bielany mógł wspomóc walkę z chorobą ich sąsiada Aleksandra Świnarskiego z Wańtuch, chorego na mukowiscydozę.

Suma jaką udało się zebrać świadczy o tym, że wszyscy którzy postanowili pomóc, posiadają wielkie serce.

Łącznie zebrano około 46 ton złomu, co przełożyło się na sumę ok. 40 000 zł!

Gmina Bielany składa serdeczne podziękowania każdemu, kto przyłączył się do akcji. Podziękowania kierują także do Chorążego Tomasza Dmowskiego oraz żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z Markiem Adamczykiem na czele. To właśnie on trzymał pieczę nad przedsięwzięciem przez cały okres trwania zbiórki. Gmina Bielany dziękuje także Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych w Bielanach oraz strażakom ochotnikom z prawie wszystkich jednostek działających na terenie gminy Bielany tj. OSP Bielany, OSP Dmochy-Rogale, OSP Kowiesy, OSP Kożuchów, OSP Paczuski Duże, OSP Patrykozy, OSP Rozbity Kamień, OSP Trebień, OSP Wojewódki Górne.

Mimo, że uzbierana suma pieniędzy była duża, to jednak kropla w morzu wydatków, które czekają chłopca w walce z chorobą. Mamy nadzieję, że będziemy powtarzać tę akcję każdego roku. Razem możemy więcej!

Info. Gmina Bielany
Opr. K. W.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe