17
2020
2021-06-10

Wrócili w wielkim stylu - za to kochamy Voci Cantati


W środę 9 czerwca po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, na scenę powrócił długo wyczekiwany zespół Voci Cantati. Wokaliści zagrali dla publiczności niezwykły koncert pod tytułem "Ach, ten Broadway". Oprócz świetnej muzyki i rozrywki, wydarzenie te miało jeszcze jeden bardzo istotny cel - uświadomić kobiety o tym, jak niebezpieczne są choroby nowotworowe i zachęcić je do badań profilaktycznych.

Ze względu na dalsze obostrzenia związane z limitem osób na sali, zespół zagrał dwa koncerty – jeden po drugim. Podczas występów zgromadzeni goście mogli usłyszeć najpiękniejsze utwory musicalowe w broadway’owym stylu prosto z West Side Story, Chicago, Grease, Nędzników oraz wielu innych wielkich produkcji. Scenariusz i reżyseria to oczywiście zasługa niezastąpionej instruktorki zespołu, a jednocześnie jego członkini – Bożeny Kaczmarek. Za akompaniament „Trochę Jazzu” odpowiadał charyzmatyczny Piotr Jankowski, a przygotowanie taneczne oraz choreografia to świetna wizja Kamila Brewczuka. Gościnnie wystąpił zespół Black Code Dance Studio pod kierownictwem Justyny Orzechowskiej.

To jednak nie wszystko! Ważną częścią koncertu była akcja profilaktyczna "Wyroluj raka!", podczas której odbyły się bezpłatne badania, przeprowadzone przez specjalistów z Centrum Medyczno-Diagnostycznego Sp. z o.o. w Siedlcach. Do tej świetnej akcji zespół zainspirowała historia jego jednej członkini, która niedawno usłyszała szokującą diagnozę. Oprócz możliwości wykonania badań, koncert niósł do zgromadzonych gości przekaz, że nikt nie może być pewny tego, co czeka go jutro, a wykryta we wczesnym stadium choroba jest o wiele łatwiejsza do pokonania. Pamiętajmy więc o profilaktycznych badaniach!

Zespołowi Voci Cantati dziękujemy za tak świetną inicjatywę i zachęcamy do organizowania kolejnych przedsięwzięć.

  

K. W.
Fot. K. W./SOK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe