17
2020
2021-03-16

Waldemar Kraska laureatem plebiscytu Pulsu Medycyny


Po raz kolejny członkowie kapituły wyłonili laureatów prestiżowego plebiscytu Lista Stu - najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i systemie ochrony zdrowia. Wśród laureatów znalazł się także pochodzący z powiatu sokołowskiego Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska.

Liderami Listy Stu 2020 zostali: prof. dr hab. n. med. Krzysztof Simon oraz dr n. ekon. Adam Niedzielski.

Jak co roku, kandydaci oceniani byli przez kapitułę składającą się z wybitnych ekspertów - osobno w obu kategoriach: Medycyna i System Ochrony Zdrowia. Jurorzy brali pod uwagę osiągnięcia i dokonania kandydatów w 2020 roku, reputację zawodową i wpływy w środowisku oraz siłę publicznego oddziaływania - w każdej z tych kategorii mogli przyznać od 0 do 10 punktów.

Na dziesiątym miejscu w kategorii najbardziej wpływowych osób w systemie ochrony zdrowia znalazł się Waldemar Kraska - lekarz, specjalista
w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz medycyny ratunkowej; od 2019 r. sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, senator od 2005 r., przewodniczący Zespołu Zarządzania Kryzysowego Ministra Zdrowia, pełnomocnik rządu ds. Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Info. Puls Medycyny« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe