17
2020
2013-03-28

Szkolne Dni Profilaktyki w PG Nr 1


Szkolne Dni Profilaktyki w PG Nr 1 im. Pawła Kamińskiego w Sokołowie organizowane są już od początku istnienia szkoły.
W tym roku dni przebiegały pod hasłem „Życie nie tylko po to jest, by brać”.
Koordynatorem wszystkich działań była pedagog szkolna pani Krystyna Krakowska, zaś organizacją zajmowały się także panie: psycholog Ewa Hardej, Maria Bielińska, Jolanta Celińska, Maria Janista, Maria Kucharczyk, Jolanta Laskowska, Agnieszka Mikołajczuk. Zajęciami profilaktycznymi objęci zostali wszyscy uczniowie gimnazjum.
W klasach I i II b zajęcia na temat: „Tolerancja – co łatwo, a co trudno zaakceptować” przeprowadziły panie: psycholog Urszula Rudaś i pedagog Ewa Murawska.
Dla klas II zorganizowano spotkania z Ewą Murawską – pełnomocnikiem Starosty do spraw przeciwdziałania narkomanii na temat: „Tego nie powie wam dealer”.
Uczniowie klas III uczestniczyli w spotkaniach z policjantem Wydziału Prewencji KPP aspirantem Sławomirem Krasnodębskim na temat „Prawo a odpowiedzialność nieletnich”.
W działania profilaktyczne włączyli się też wszyscy wychowawcy, którzy przeprowadzili godziny wychowawcze na temat tolerancji z wykorzystaniem filmu „Porozmawiajmy o tym, co nas łączy”.
Podczas Szkolnych Dni Profilaktyki ogłoszone zostały konkursy: literacki na temat „Życie nie tylko po to jest, by brać” oraz plastyczny na najciekawszy transparent lub plakat pod hasłem „Stop nietolerancji”. Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego komisja wyróżniła aż 8 uczniów za prace pisemne oraz 4 za transparent.
Dniom Profilaktyki towarzyszyła akcja informacyjna. Na dolnym halu szkoły funkcjonował punkt informacyjny, gdzie wyeksponowane zostały numery telefonów i adresy ogólnopolskich oraz miejscowych instytucji zajmujących się udzielaniem pomocy uczniom a także rodzicom. Na korytarzach szkolnych znajdowały się dodatkowo gazetki na temat tolerancji.
Zorganizowano również wspólne wyjście do Sokołowskiego Ośrodka Kultury na film „Nietykalni” dotyczący problemów tolerancji wobec osób niepełnosprawnych.
Podsumowanie Dni Profilaktyki odbyło się 21 marca. Uczniowie mogli obejrzeć ciekawy montaż poetycko – muzyczny przygotowany przez panią Marię Bielińską. Dyrektor szkoły pan Kazimierz Soszka wręczył uczniom wyróżnienia w konkursach literackim i plastycznym dyplomy oraz nagrody. Podziękował również sponsorom, szczególnie panu Bogusławowi Karakuli, Burmistrzowi Miasta Sokołów oraz pozostałym instytucjami: Sokołowskiemu Ośrodkami Kultury, TOPAZ, GAMA, Księgarniom PROGRES i EZOP, Niespodzianka, Da Grasso, Dar Gaz.
Najlepsze prace zostały wyeksponowane na wystawie.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe