29
2022
2013-11-15

Spotkanie przyjaciół w DPS w Wirowie


W czwartek 6 listopada z pensjonariuszami DPS w Wirowie spotkała się Lucyna Maksimiak - lokalna poetka z Hołowienek.  Organizatorami imprezy byli instruktorzy terapii zajęciowej w tymże Domu.

Pani Lucyna, mimo upływu lat, jest w doskonałej formie i przez godzinę przykuwała uwagę zgromadzonych, śpiewając, recytując, opowiadając. Z racji dwóch nieodległych świąt – Dnia Zadusznego i Narodowego Święta Niepodległości, prezentowane na spotkaniu utwory, jak również opowieści bohaterki spotkania miały charakter wspomnieniowo-patriotyczny. Lucyna Maksimiak stworzyła swoisty spektakl jednego aktora, przypominając ważne wydarzenia historyczne z naszych dziejów, ilustrując je własnymi wierszami i piosenkami, niejednokrotnie zasłyszanymi w domu rodzinnym, a obecnie zapomnianymi. Nie zabrakło powiedzonek, wskazań i z humorem przekazanych opowieści o jej aktywnym życiu społecznika, działacza kultury, członkini Ochotniczej Straży Pożarnej i kościelnego chóru.  Mieszkańcy i organizatorzy jak zawsze przyjęli poetkę z wielką życzliwością i radością, wspominali spotkanie sprzed trzech lat, zapraszali do ponownych odwiedzin.
Takie wizyty są ważne dla mieszkańców, podobnie jak zajęcia i wyjazdy w ramach warsztatów terapii zajęciowej. Wywierają korzystny wpływ na ogólny rozwój osób niepełnosprawnych, poprawiają ich możliwości fizyczne i intelektualne, są bardzo ważnym czynnikiem integrującym ze społeczeństwem.  

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe