29
2022
2011-03-24

Schetynówka dla powiatu sokołowskiego


Trzy miliony złotych dostanie powiat sokołowski na przebudowę drogi Repki – Borychów – Wyrozęby – Sawice – granica powiatu w ramach tzw. schetynówek.

Ponad 8 milionów złotych dotacji z budżetu państwa zostanie przeznaczonych na inwestycje drogowe w regionie siedleckim. Umowy z Jackiem Kozłowskim, wojewodą mazowieckim, podpisało we wtorek 22 marca sześć samorządów. Jest to ostatnia edycja Nardodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
Przebudowane zostanie 10,5 km dróg powiatowych i ponad 4 km dróg gminnych. Umowy o dofinansowanie projektów podpisały powiaty: sokołowski (3 mln na przebudowę drogi Repki – Borychów – Wyrozęby – Sawice – granica powiatu), łosicki (2 mln na drogę Łuzki – Huszlew – Dziadkowskie – granica województwa), węgrowski (1,8 mln na modernizację ulic 1 Maja i Nowowiejskiej w Łochowie), oraz gminy: Górzno (270 tys. na drogę Samorządki Kolonia – Wólka Ostrożeńska), Łochów (890 tys. na przebudowę ulic Długiej i Kościuszki) i Przesmyki (443 tys. na przebudowę dróg w Pniewiskach).
Do 31 marca mają się zakończyć przetargi. W przypadku powiatu sokołowskiego procedury przetargowe już trwają. 3 mln złotych pokryje połowę kosztów inwestycji, pół miliona wyłoży gmina Repki – pozostałą część – powiat sokołowski. Same inwestycje wykonać należy do 30 listopada. Projekty muszą zostać rozliczone do 2 grudnia 2011 r.
W tym roku w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych zakwalifikowano 57 wniosków z naszego województwa. Oceniane były przez komisję powołaną przez wojewodę mazowieckiego. Do realizacji zakwalifikowano te, które uzyskały największą ilość punktów, tworząc listę rankingową.
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 to rządowy projekt, którego celem jest podniesienie standardu dróg lokalnych oraz bezpieczeństwa ich użytkowania. Dzięki zrealizowanym inwestycjom drogowym poprawią się warunki życia mieszkańców oraz atrakcyjność terenów i podmiotów gospodarczych, a także dostępność komunikacyjna ośrodków będących lokalnymi centrami wzrostu gospodarczego, jak i obszarów dotychczas słabo dostępnych komunikacyjnie.
TEKST/FOT. BG

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

poprzedników odsyłam do: Uchwała Nr 233/2008 Rady Ministrów z dnia 28 października 2008 r. w sprawie ustanowienia Programu Wieloletniego pod nazwą ”Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011” - proszę ze zrozumieniem przeczytać cały tekst i wtedy komentować - najprościej dyskutować na tematy na których się nie znamy - MY POLACY!!! i najłatwiej zarzucać ministrowi, że urodził się w Sawicach...

emka
2011-04-08 21:06:32

Sawice, coś mi to mówi, a zapewne - przecież szczególnie przez Sawice Dwór przebiega najważniejsza część infrastruktury transportowej, tak ciekawe bardzo. Jak się cieszę, że w Najjaśniejszej tak wszystko czysto, obiektywnie, prawie jak czysta energia z wiatrów. Tylko kto i po czym je puszcza???

Asia kierowniczka szkolenia
2011-03-28 01:23:58

Wszyscy potrzebują nowych dróg a nieliczni je dostają, dziwnym przypadkiem... czy w tym kraju, powiecie i gminach nic się nie zmieni, czy nadal będą działały układy i układziki?! demokracja od siedmiu boleści...

oburzony
2011-03-26 10:50:56

Widać, że Pan Minister Sawicki jak zwykle pamięta o swoich...

Olek
2011-03-25 17:31:22
Strona 1/1


Dane kontaktowe