17
2020
2021-06-08

Podsumowanie akcji „Zbieramy Złom dla Olusia”


We wtorek 1 czerwca w Urzędzie Gminy Bielany rodzice małego Olusia Świniarskiego z Wańtuch spotkali się z Wójtem Gminy Bielany Zbigniewem Woźniakiem oraz przedstawicielami 53. Batalionu Lekkiej Piechoty, aby podsumować akcję charytatywną pn. „Zbieramy Złom dla Olusia”.

Wójt Gminy Bielany Zbigniew Woźniak oraz Chorąży Tomasz Dmowski wręczyli rodzicom Olusia bon o wartości 42 100 zł. Suma ta, uzbierana podczas zbiórki złomu na terenie gminy Bielany w dniach 7-13 kwietnia 2021 r., zostanie przeznaczona na leczenie chorego chłopca.

Nie bez znaczenia datą organizacji uroczystości był 1 czerwca. W Dzień Dziecka organizatorzy zaprosili wesołego i niezwykle kontaktowego Olusia, aby przekazać chłopcu także mały upominek od Gminy Bielany. Mają nadzieję, że rowerek, który otrzymał Oluś będzie jemu i jego rodzicom przypominał o tym, że wśród mieszkańców Gminy Bielany jest wielu ludzi o dobrym sercu, którzy chętnie wspierają chłopca w walce z chorobą.

Spotkanie było ponadto okazją, aby Wójt Gminy Bielany Zbigniew Woźniak jeszcze raz, osobiście podziękował chorążemu jednostki Tomaszowi Dmowskiemu oraz Żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej za niezwykle dobrą współpracę podczas przeprowadzonej na terenie gminy Bielany zbiórki złomu. Jednak sprawna i efektywna realizacja ww. zadania zależała także od Mieszkańców gminy Bielany, strażaków, Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Bielany oraz koordynującej całe przedsięwzięcie Mileny Kozak, za co przedstawiciele Gminy oraz rodzice Olusia serdecznie dziękują.

Info. i Fot. FB Urząd Gminy Bielany

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe