17
2020
2021-05-11

"Operacja Czysta Rzeka" w Skrzeszewie


Operacja Czysta Rzeka to największa ogólnopolska akcja sprzątania rzek oraz ich okolic. Jej organizatorzy działają w oparciu o sztaby lokalne, które zgłaszają się do akcji na zasadach wolontariatu. W tym roku akcja taka odbyła się również w Skrzeszewie. W jej ramach posprzątano rzekę Myślę oraz jej okolice.

Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną w każdej akcji wolontariusze biorą udział na własną odpowiedzialność, stosując się do specjalnie stworzonego regulaminu covidowego. W akcji w Skrzeszewie brało udział kilka grup osób podzielonych na mniejsze zespoły.

Łącznie udało się zebrać około 150 worków śmieci, co szacunkowo daje 1 700 kg odpadów. Ilość ta wydaje się niebywale ogromna, jednak szef sztabu podkreśla, że jest to jedynie kropla w morzu potrzeb.
Po zakończeniu sprzątania szefowie każdego sztabu organizują odbiór odpadów przez samorządy lokalne. W przypadku akcji w Skrzeszewie odpady zostały złożone na parkingu w miejscowości, a za ich odbiór odpowiadała Gmina Repki.
Składowisko śmieci w widocznym dla mieszkańców okolicy miejscu ma również pełnić funkcję informacyjną o tym, jak duża jest skala problemu, za którą przecież odpowiedzialni są niektórzy ludzie. Oprócz tego ma przestrzegać przed wyrzucaniem nawet najmniejszej ilości śmieci, bo jak widać na załączonym zdjęciu, każdy wyrzucony przez człowieka odpad sam się nie sprzątnie. Dbajmy o nasze wspólne środowisko.

K. W.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe