17
2020
2021-05-13

Jednostka OSP KSGR Nowa Wieś dostała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy


Jednostka OSP KSGR Nowa Wieś jest mobilną i aktywną jednostką typu S-2. Posiada remizę strażacką z ogrzewanymi garażami oraz szybkie selektywne powiadamianie. Wyszkolenie oraz duże zaangażowanie strażaków OSP potwierdza fakt, że jednostka ta stanowi ważny element zabezpieczenia operacyjnego gminy Sokołów Podlaski i miasta oraz środkowej części powiatu sokołowskiego.

Do tej pory jedynym słabym punktem jednostki były awaryjne i przestarzałe samochody ratowniczo-gaśnicze. OSP wraz z Gminą Sokołów Podlaski wielokrotnie starały się o dofinansowanie do zakupu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Starania te nie przynosiły jednak skutku. Mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców gminy, jak i całego powiatu, Wójt Gminy Sokołów Podlaski – Janusz Kur wraz z Radą Gminy postanowili sfinansować zakup nowego samochodu z budżetu gminy.

W sobotę, 8 maja 2021 roku druhowie OSP Nowa Wieś, mieszkańcy oraz przedstawiciele gminy powitali nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy o pojemności 2,5/24 na podwoziu Mercedes-Benz Atego 1329, zabudowy Moto Truck. Mercedes zastąpi w jednostce wysłużone Volvo.

Zakup nowego samochodu z pewnością poprawi sprawność i działanie operacyjne jednostki podczas działań ratowniczo-gaśniczych oraz zwiększy komfort i bezpieczeństwo pracy naszych strażaków. Inwestycja przełoży się na jeszcze szybsze i efektywniejsze działanie na rzecz mieszkańców gminy oraz powiatu sokołowskiego.

Jednostce oraz druhom składamy gratulacje - niech pojazd służy Wam druhowie oraz wszystkim mieszkańcom naszego powiatu.


 

Info. Gmina Sokołów Podlaski
Fot. FB Samochody Ratownicze

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie nowy ale używany

?????
2021-05-13 08:54:54
Strona 1/1


Dane kontaktowe