17
2020
2021-04-27

Dzień Przyrody w Dzień Ziemi


Światowy Dzień Ziemi obchodzimy co roku 22 kwietnia. Tego dnia na całym świecie odbywa się wiele akcji promujących dbanie o środowisko oraz postawy proekologiczne w społeczeństwie. Jak co roku do obchodów tego szczególnego dnia włączyli się również uczniowie Zespołu Szkół w Sterdyni.

,,Przywróć naszą Ziemię” to hasło tegorocznych obchodów. Choć o planetę powinniśmy troszczyć się przez cały rok, to właśnie w Światowy Dzień Ziemi mamy ku temu więcej okazji. Co ważne, do akcji ekologicznych włączają się wtedy nie tylko dorośli, ale również dzieci. Wszak Ziemia to wspólne dobro łączące pokolenia na całym świecie.

Podczas obchodów Światowego Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Sterdyni co roku organizowany był Dzień Przyrody. Choć w tym roku ze względu na obostrzenia związane z pandemią uczniowie nie mogli zaangażować się w obchody tak jak zwykle, i tak postanowili podjąć wyzwanie i uczcić ten dzień.

Każdy mógł zrobić sobie selfie ze swoją ulubioną rośliną, drzewem, kwiatem, przebrać się w stroje wykonane z surowców wtórnych, a nawet ułożyć wierszyki i hasła ekologiczne.


Info. FB Zespół Szkół w Sterdyni

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe