17
2020
2021-03-30

Czy Muzeum w Liwie będzie miało nowego Dyrektora?


W ostatnim czasie w Internecie głośno zrobiło się o sprawie Romana Postka – dyrektora Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie. Choć funkcję tę sprawuje on od 2004 r., a pracownikiem muzeum jest jeszcze dłużej (od 1988 r.) okazuje się, że władze Województwa Mazowieckiego, które od kilkunastu lat sprawują nadzór nad placówką nagle postanowiły nie przedłużać jego dyrektorskiej kadencji.

Póki co nie podano żadnych powodów tej decyzji, a co więcej, nie ogłoszono także konkursu na nowego dyrektora. Zaniepokojeni tym faktem mieszkańcy postanowili więc zacząć działać na własną rękę.
W tym właśnie celu zorganizowali internetową petycję, z żądaniem ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora liwskiego muzeum. Krótko zobrazowali w niej sytuację i wyjaśnili, że żądanie ogłoszenia konkursu zostało wystosowane po to, aby obecny dyrektor miał szansę zawalczyć
o swoją posadę i udowodnić na podstawie faktów, że jest najlepszym kandydatem na to stanowisko.
Przypomnijmy, że Roman Postek to jeden z najdłużej pracujących pracowników Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie. W instytucji tej pracuje o 1988 r., a od 2004 r. pełni w niej funkcję dyrektora. Jest absolwentem Historii Sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
To także pasjonat sztuki
i znawca lokalnych zabytków, nauczyciel i instruktor plastyki, a także współtwórca liwskich turniejów rycerskich
,,O Pierścień Księżnej Anny”. Dodatkowo jest organizatorem licznych wystaw, imprez artystycznych, happeningów, spektakli i akcji plastycznych, autorem wielu publikacji na temat zabytków regionu w tym książki „Liw. Miasto i zamek” oraz założycielem i członkiem kilku stowarzyszeń kulturalnych.

K.W.
Fot. Kraina Bugu

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe