17
2020
2021-05-12

Budowa budynku Urzędu Gminy w Jabłonnie Lackiej


W poniedziałek 10 maja gmina Jabłonna Lacka gościła marszałka Adama Struzika oraz członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janinę Ewę Orzełowską i Elżbietę Lanc, którzy z ramienia samorządu województwa podpisali umowę dofinansowania na budowę nowej siedziby Urzędu Gminy w Jabłonnie Lackiej. Z ramienia gminy umowę podpisał wójt Wiesław Michalczuk oraz skarbnik Grażyna Strąk.

Ponad stuletnią, drewnianą, mocno wysłużoną dotychczasową siedzibę władz gminy zastąpi nowoczesny obiekt, na który w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego otrzymano dofinansowanie - 2 135 000 zł. W ramach inwestycji powstanie murowany, piętrowy budynek z poddaszem użytkowym. Będzie wyposażony w nową instalację wodociągową, kanalizacyjną, energetyczną, przeciwpożarową, odgromową, wentylację mechaniczną oraz piec gazowy. Budynek zostanie w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Wójt Gminy podziękował Zarządowi i radnym Samorządu Województwa Mazowieckiego za wsparcie tak ważnej inwestycji dla naszego społeczeństwa, jak również zwrócił uwagę na dotychczasową dobrą współpracę z Zarządem Województwa Mazowieckiego, podsumowując ostatnie lata współpracy i otrzymane fundusze. Przypomniał szereg zadań, na które w ostatnich latach gmina Jabłonna Lacka otrzymała dofinansowanie. Były to remonty dróg, pracownia przedmiotowa, sprzęt dla uczniów do nauki zdalnej, dotacje na remonty i wyposażenie świetlic wiejskich, wyposażenie i remonty strażnic, czy organizacja imprez.

- O potrzebie budowy nowego urzędu mówiono od co najmniej 30 lat, ale ostatnio ta inwestycja stała się dla naszego samorządu priorytetem. Stan budynku z każdym rokiem się pogarszał. Warunki pracy urzędników są trudne, oraz brak komfortu załatwiania spraw dla petentów. Dlatego też w tej kadencji zdecydowaliśmy się podjąć trud budowy nowego budynku urzędu. Prace przy budowie nowej siedziby ruszyły
w ubiegłym roku i są mocno zaawansowane. Koszt zadania to 3 559 619,99 zł zł
. – mówi Wójt Gminy Wiesław Michalczuk.

- Na realizację „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego” przeznaczyliśmy w tym roku rekordowe 151 mln zł, w tym ponad 95 mln zł to pieniądze, które wspomogą nowe projekty samorządów. Są to środki, które trafiają do gmin i powiatów na realizację najpilniejszych potrzeb
- podsumował spotkanie marszałek Adam Struzik.

Członek Zarządu Janina Ewa Orzełowska - Co roku staramy się zabezpieczyć w budżecie województwa środki na nowe projekty samorządów, a efekty naszych programów wsparcia widoczne są praktycznie w każdej gminie, zdajemy sobie sprawę, że środki lokalnych samorządów na inwestycje są ograniczone .W swojej wypowiedzi poinformowała obecnych o dofinansowaniu złożonego projektu na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Jabłonnie Lackiej, informacja ta jest dla nas miłą niespodzianką.

Na zakończenie Goście odwiedzili obecny Urząd Gminy oraz budowę nowej siedziby.

Info. i Fot. Gmina Jabłonna Lacka

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe