17
2020
2021-04-27

Akcja społeczno- edukacyjna "Żonkile"


Akcja upamiętnia kwietniowe powstanie w getcie warszawskim, (z roku 1943), wcześniejsze niż Powstanie Warszawskie. W bieżącym roku w sposób szczególny eksponuje rolę dziewczyn, kobiet (walczących, kolportujących prasę, łączniczek…). Symbolem akcji i powstania jest żonkil, na pamiątkę wiosennego daru, żonkila, jaki wiele lat temu otrzymał od anonimowej osoby Marek Edelman, którego starsi uczniowie pamiętają z lektury „Zdążyć przed Panem Bogiem”, reportażu-wywiadu przeprowadzonego przez Hannę Krall.

Osoby z I Liceum tworzyły wspólną grupę z uczniami z liceum Prusa w Siedlcach. Wraz z nimi otwierali akcję i przeprowadzili pierwsze spotkania z młodzieżą z Izraela.

Sokołowskie LO reprezentowały uczennice dwóch klas humanistycznych i klasy matematyczno- geograficznej. Są to: Marlena Bielińska, Karolina Bogucka, Karolina Deoniziak, Oliwia Frąc, Gabriela Karcz, Weronika Pliszka, Emilia Sidor oraz Inga Tomczuk. Efektem stały się nowe międzynarodowe znajomości, oparte na dyskusji o historii, odmienności kulturowej.

Opinie uczestniczek:

Marlena Bielińska:
- Dziękuję, że mogłam wziąć udział w tym spotkaniu. Było one dla mnie znakomitym przeżyciem, mogłam porozmawiać z osobami z innego kraju, ponieważ nie zawsze mamy okazję, aby móc nawiązać kontakt z ludźmi z innymi obyczajami czy językiem. To spotkanie dało nam taką możliwość. Jestem zadowolona, że mogłam wziąć w tym udział, i bardzo chętnie to powtórzę, zachęcam również innych uczniów do udziału w tego typu spotkaniach!

Karolina Deoniziak
- Bardzo sympatyczni i otwarci uczestnicy projektu. Bardzo miła atmosfera. Projekt przybliżył uczestnikom historię powstania oraz umożliwił zawarcie międzynarodowych znajomości. Bardzo fajne doświadczenie.

Gabriela Karcz
- Uważam, że projekt był świetną inicjatywą do poznania nowych osób, zintegrowania się oraz podszkolenia języka angielskiego
i przypomnienia wiadomości z zakresu historii, wydarzeń, z którymi związany jest nasz kraj. Mieliśmy możliwość rozmowy między sobą, wymienialiśmy się informacjami, własnymi doświadczeniami i poznawaliśmy nieco nasze kultury. Smutno było (w moim przypadku) się żegnać, ponieważ atmosfera była przyjemna, miła i niesamowicie się współpracowało z zaangażowanymi uczestnikami

Uczennica
- Spotkanie było bardzo ciekawe, mogliśmy zdobywać wiedzę od siebie nawzajem i poznawać nowe osoby z innych zakątków świata oraz sprawdzić się
w posługiwaniu języka angielskiego. Dużo wyniosłam z tego projektu.

Uczennica
- Spotkanie było bardzo interesujące. Pozwoliło przypomnieć sobie oraz uporządkować pewne wydarzenia historyczne, a także sprawdzić swój angielski od strony praktycznej. Ponadto mieliśmy możliwość rozmowy z ludźmi w zbliżonym wieku, co zawsze jest wartościowym i ciekawym doświadczeniem. Cieszę się, że wzięłam udział w tym projekcie, ponieważ wiele z niego wyniosłam.

Uczennica
- Bardzo ciekawe warsztaty, momentami wzruszające. Podobało mi się i dowiedziałam się nowych rzeczy oraz pogłębiłam swoje zdolności językowe.


Info. I LO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe