17
2020
2011-01-19

Życzenia przy muzyce Chopina


Koncerty Noworoczne w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbywają się już od 21 lat. W tym roku również nie zabrakło znakomitych występów, życzeń dla mieszkańców oraz tradycyjnego opłatka.

Uroczystość rozpoczęto od wykonania kolędy „Lulajże Jezuniu". - Ta kolęda była jedną z najbardziej lubianych przez Fryderyka Chopina - podkreśla Maria Koc, dyrektor SOK. - Wspominał, że mama śpiewała mu ją, kiedy był dzieckiem. Kompozytor przez całe swoje dorosłe życie spędzał Boże Narodzenie na obczyźnie, w Paryżu lub innych miastach Europy, ale nie w Warszawie ze swoją rodziną. Nic więc dziwnego, że święta te wspominał z wielkim rozrzewnieniem i znalazło to odzwierciedlenie w jego muzyce.
W trakcie koncertu wiele mówiono o Fryderyku Chopinie i słuchano jego muzyki. Wyjątkowy program poetycko - muzyczny przedstawili Paweł Kryszczuk, Paweł Zakrzewski oraz Michał Soszka. - Rok 2010 był rokiem Chopina - przypomniała Maria Koc. - W Sokołowie uczciliśmy go wieloma przedsięwzięciami, koncertami, recitalami, spotkaniami.

Z panią marszałek
Burmistrz Sokołowa, Bogusław Karakula, złożył gratulacje Ewie Orzełowskiej, która objęła funkcję wicemarszałka województwa mazowieckiego. - Pani Ewa jest z nami od wielu lat i mam nadzieję, że będąc marszałkiem również o Sokołowie nie zapomni - podkreślił
- Jestem radną województwa mazowieckiego dzięki ludziom - mówiła Ewa Orzełowska. - Chciałabym za to wszystkim państwu podziękować. To stanowisko nie jest dla mnie prestiżem, to stanowisko jest dla mnie zobowiązaniem. Nie mogę zawieść ludzi, którzy dali mi kredyt zaufania. Dla mnie subregion ostrołęcko-siedlecki jest najważniejszy i obiecuję, że dołożę wszelkich starań, abyśmy jak najwięcej zyskali. Z Sokołowem współpracuję od ośmiu lat. Często tu przyjeżdżam, a to dlatego że panuje tu fantastyczna atmosfera, są tu wspaniali ludzie, na czele z panią dyrektor Koc.

Być dobrym człowiekiem
Ewa Orzełowska również złożyła życzenia noworoczne mieszkańcom miasta. - W czasach, w których żyjemy władza, pieniądze, wartości materialne przesłaniają często ludziom to, co jest najważniejsze, czyli zwykłą ludzką życzliwość. Nie zapominajmy o tym, że jesteśmy ludźmi, że mamy w sobie człowieczeństwo. To jest to, co możemy dać z siebie innym ludziom. Życzę państwu i sobie również, abyśmy każdego dnia mogli patrzeć w lustro i mówić: "Jestem dobrym człowiekiem" – podkreśliła.
Gratulacje otrzymała również Maria Koc, która została radną sejmiku województwa mazowieckiego.

Życzenia od burmistrza
- Minął kolejny trudny i ważny dla naszej społeczności lokalnej rok - mówił burmistrz Bogusław Karakula, składając życzenia mieszkańcom. - Spróbujmy oderwać się od codziennego zgiełku, spojrzeć na minione dwanaście miesięcy z dystansu, aby móc zebrać myśli i siły na nowy rok. Życzę państwu i sobie, by nasza mała ojczyzna pomyślnie się rozwijała, pokonując wszelkie trudności, niezmiennie ciesząc się szacunkiem i uznaniem. By Sokołów pozostał wzorem dobrze prosperującego miasta, pełnego perspektyw i ciekawych wydarzeń, by umacniało się przekonanie, że tu warto żyć. Niech nowy rok przyniesie nam jak najwięcej nadziei i satysfakcji. Niech sokołowskie domy wypełnia radość i miłość, abyśmy wszyscy mogli dostrzec jak wiele szczęśliwych twarzy i pomocnych dłoni jest wokół nas. Życzę wszystkim państwu pomyślności, sukcesów, zrealizowanych marzeń, udanych przedsięwzięć. Niech to będzie dobry nowy rok.
Publiczność miała okazję wysłuchać kolęd w wykonaniu chórów parafialnych z Sokołowa Podlaskiego oraz koncertu na cztery ręce i dwa fortepiany z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina w wykonaniu Ravel Piano Duo.
KATARZYNA MARKUSZ
FOT. SOK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe