17
2020
2017-02-02

„Życzę Ci przeczytania wspaniałej książki…”


Takie między innymi słowa znalazły się w pracach konkursowych złożonych do Biblioteki Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Kartka Bożonarodzeniowa z życzeniami" biblioteka ogłosiła pod koniec listopada 2016 roku. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 124 uczestników.

Zgodnie z regulaminem zaprojektowali oni i wykonali karty bożonarodzeniowe z życzeniami, miedzy innymi przeczytania wspaniałej książki. Prace zostały wykonane różnorodną techniką, ich autorzy wykazali się pomysłowością, talentem i pracowitością. Jak podkreślała 30 stycznia w czasie podsumowania przedsięwzięcia Elżbieta Lewczuk, kierownik placówki, autorom w większości udało się sformułować osobiste, przemyślane, nieszablonowe i z serca płynące życzenia. Wśród polecanych w życzeniach książek najczęściej pojawiały się następujące: „Mały książę”, „Kubuś Puchatek”, „Oskar i pani Róża”, „Opowieść wigilijna”, „Magiczne drzewo”.

Komisja w składzie: Elżbieta Lewczuk, Renata Jaroszewska, Grzegorz Anusiewicz biorąc pod uwagę zasady oceniania i przyznawania nagród zawarte w regulaminie konkursu, w każdej grupie wiekowej przyznała równorzędne nagrody – dyplomy i książki.
W kategorii klas I – III nagrodzono Agnieszkę Kondraciuk, Oskara Śledziński, Mikołaja Świnarskiego, Wiktorię Lachowsą (SP w Grochowie), Adama Danilczuka, Kacpra Wilka (ZSS im. Jana Pawła II), Malwinę Paczóską (NSP w Przywózkach), Dominika Jasińskiego (ZS w Skibniewie), Karinę Niemierkę (NSP w Czekanowie), Magdalenę Paczusąa, Patrycję Soszyńską, Magdalenę Dmowską, Martynę Rytel, Karolinę Zalewską, Aleksandrę Dmowską, Maksymiliana Paczuskiego (SP w Rozbitym Kam.). pieciopsoaczki kubus pucha dzieci Mandala

W kategorii klas IV-VI nagrody otrzymali: Krystian Poławski, Anna Dąbrowska, Jakub Krasnodębski (ZSS im. Jana Pawła II), Martyna Skibniewska (ZS w Skibniewie), Magdalena Rogozińska, Julia Serewiś, Amelia Jaroszewska, Dominik Dmowski (SP nr 2 w Sokołowie Podl.), Martyna Marcjaniuk (PSP w Sabniach), Marta Głogowska, Klaudia Antoniak (SP w Skrzeszewie), Oliwia Żochowska, Nina Celińska (SP nr 4 w Sokołowie Podl.).

Nagrodzeni w kategorii uczniowie gimnazjów i szkół pondgimnazjalnych: Gabriela Jarosz, Natalia Brzezik (PG nr 1 w Sokołowie Podl.), Klaudia Antolik, Olga Bukowicka (PG nr 2 w Sokołowie Podl.), Monika Bielińska, Kamila Remiszewska, Michał Bieliński, Oliwia Szustkowska (PG w Rozbitym Kam.), Maria Kalinowska, Weronika Jadczuk (PG w Skrzeszewie), Maria Piotrowska (I LO).
Uroczystość wręczenia nagród towarzyszyła ekspozycja nadesłanych prac, które można podziwiać w Bibliotece przy ul. H. Oleksiaka-Wichury do końca lutego. Celem konkursu było poznanie zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży, ale też podkreślenie znaczenia uniwersalnych wartości takich jak przyjaźń, życzliwość, współczucie. Otrzymane przez zwycięzców nagrody książkowe wpisują się w realizację tego celu.
J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe