25
2019
2018-05-22

„Życie nie tylko snem”


Taki tytuł nosi nowa biografia Barbary Młynarskiej-Ahrens, która w kwietniu br. została wydana przez wydawnictwo MUZA. Wiernym słuchaczem opowieści pani Barbary, który następnie wszystkie jej wspomnienia przelał na papier, jest Jerzy Sosnowski. Spotkanie autorskie z tymi dwiema niezwykłymi postaciami odbyło się w czwartek 17 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. K. I. Gałczyńskiego w Sokołowie Podlaskim.

Barbara Młynarska-Ahrens – aktorka, poetka, miłośniczka tańca i rodzinnej historii. Wraz z bratem Wojciechem Młynarskim dzieciństwo spędziła w domu rodziców swojej matki - Cecylii i Tadeusza Zdziechowskich w Komorowie. Uwielbiała śpiewać, tańczyć i razem z bratem i kuzynostwem odgrywać scenki teatralne. Jej beztroskie dzieciństwo szybko zmieniło się w trudną i przepełnioną problemami młodość. Szybko doświadczyła czym jest bieda, choroba, odrzucenie i samotność.

Po przeprowadzce do Szwajcarii pracowała w Studiu Estetyki Ruchu i zajęła się popularyzacją kultury polskiej. Jej oczkiem w głowie stało się towarzystwo „Dom Polski”. Jest strażniczką rodzinnego archiwum. Z ogromnym oddaniem przechowuje rodzinne pamiątki, listy, zdjęcia i dokumenty.

Ciekawa historia licznej rodziny i własne przeżycia skłoniły ją do wydania książki biograficznej. O pomoc w przelaniu wspomnień na papier poprosiła pisarza, publicystę i dziennikarza Jerzego Sosnowskiego. Ich współpraca zaowocowała publikacją „Życie nie tylko snem”. Książka przepełniona jest historiami o rodzinach Młynarskich, Zdziechowskich i Rubinsteinów. Znalazły się tam także opowieści o trudnej i burzliwej relacji z bratem Wojciechem oraz ogromnej miłości i wzajemnym wsparciu rodzeństwa.

Spotkanie autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim było okazją do bliższego poznania bohaterki biografii oraz jej najwierniejszego słuchacza i autora dzieła. Tego dnia nie zabrakło barwnych opowieści, intymnych wyznań czy zabawnych anegdot. Dopełnieniem spotkania była możliwość nabycia książki z dedykacja i autografami jej autorów.
  
Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe