15
2020
2019-08-06

Zwycięstwo Akademii Piłkarskiej


Tuż przed wyjazdem na letni obóz sportowy dwa roczniki Akademii Piłkarskiej wzięły udział w Turnieju Piłki Nożnej w Wąsewie koło Ostrołęki.

Rocznik 2009 pod opieką trenera Maćka Florczuka pomimo kilku absencji dzielnie walczył i w końcowym rozrachunku uplasował się na V miejscu w stawce 10 ekip, co odpowiadało naszym możliwościom sportowym. Prawdziwy popis gry dali natomiast zawodnicy rocznika 2008 - podopieczni trenera Roberta Parzonki. Młodzi piłkarze Akademii rozkręcali się z meczu na mecz, grając piłkę skuteczną i widowiskową dla kibiców.

Wyniki rocznika 2008:
AP- Korona Ostrołęka 0-0
AP- APN Ostrołęka 2-0
AP- Ruch Wysokie Mazowieckie 9-0
AP- Hattrick Białystok 11-0
AP- KS Wąsewo 5-0
AP - Młode Orły Pułtusk 1-2
AP - FDP 2-0

Uzyskane wyniki dały zwycięstwo w Turnieju „Spełniamy Marzenia”. Najlepszym Zawodnikiem AP został Fryderyk Andrzejczuk, Królem Strzelców z 12 bramkami Jakub Chmiel, natomiast MVP TURNIEJU także zawodnik AP DALITSO MASEKO.

Ciekawostką jest też fakt, iż drużyna strzeliła najwięcej bramek i straciła najmniej ze wszystkich ekip.

Gościnnie wystąpili w Naszej Drużynie Dawid Kalata - Wicher Sadowne i Fryderyk Andrzejczuk - Szkółka Piłkarska Kosów Lacki.

Sukces jest tym większy, iż z powodu urazu na turniej nie pojechał kpt. zespołu Jakub Wojtczuk i czołowy zawodnik Mikołaj Izdebski, co pokazuje, jak duży potencjał drzemie w tej drużynie.


Juliusz Nowicki  


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe