17
2020
2020-03-24

Zwrot za bilety miesięczne w gminie Sokołów


 Od marca Janusz Kur - wójt gminy Sokołów Podlaski wprowadził nowe zasady zwrotu kosztów biletów miesięcznych. Od teraz zwrot za bilety przysługiwał będzie wszystkim uczniom dojeżdżającym do szkół publicznych, znajdujących się na terenie gminy Sokołów Podlaski.
 
Na podstawie art. 39 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. prawo oświatowe, obowiązkiem gminy jest zapewnienie bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu dziecka albo zwrot kosztów przejazdu dziecka środkami komunikacji publicznej, jeżeli dowożenie zapewniają rodzice i odległość z domu do szkoły przekracza: 3 km - w przypadku uczniów klas I-IV szkół podstawowych; 4 km - w przypadku uczniów klas V-VIII szkół podstawowych.
 
Od marca na terenie gminy zwrot kosztów za bilety miesięczne będzie przysługiwał wszystkim uczniom dojeżdżają do szkół. 

- W ten sposób, skorzystają nie tylko te dzieci,  którym z obowiązku ustawowego  należy się zwrot kosztów za bilet,  ale wszystkie dzieci,  które  faktycznie uczęszczają do gminnych szkół publicznych, bez względu na odległość z domu do szkoły – podkreśla wójt gminy.
 
Ze wstępnych obliczeń wynika, że zmiany te już na tym etapie przyczyniły się do zwiększenia się liczby uczniów dojeżdżających do szkół komunikacją publiczną, a tym samym – do zwiększenia ilości biletów kupowanych przez rodziców.
 
Poczynione działania są zatem korzystne zarówno dla mieszkańców gminy, jak i dla lokalnego przewoźnika, jakim jest PKS Sokołów Podlaski.
 
Info: UG Sokołów Podlaski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe