11
2020
2018-01-31

Żurawicki ponownie zwyciężył w Repkach


 Po raz czternasty Gminny Ośrodek Kultury w Repkach wraz z Gminnym Uczniowskim Ludowym Klubem Sportowym zorganizował XIV Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Repki Krystyny Mikołajczuk-Bohowicz. Na turniej do Repek przyjechali szachiści m. in. z Drohiczyna, Węgrowa, Bielska Podlaskiego, Sokołowa, Warszawy i Siedlec.

Gracze rywalizowali na dystansie siedmiu rund z czasem 15 minut dla zawodnika. W turnieju po raz drugi z rzędu zwyciężył czternastoletni Jakub Żurawicki, reprezentujący węgrowski klub Szachowy MUKS Fides. Żurawicki zdobył 6 punktów bez porażki, remisując dwie partie. Drugie miejsce zajął Tadeusz Borzym z Drohiczyna z dorobkiem 5 punktów, który dodatkową punktacją wyprzedził Zdzisława Stefanoffa ze Skoczka Siedlce. Miejsca od czwartego do szóstego z bilansem 4, 5 pkt. zajęli: Dariusz Kuczyński (MUKS Stoczek 45 Białystok), Wojciech Kakowski (Skoczek Siedlce) i Błażej Panasiuk (Bielsk Podlaski). Trzej najlepsi zawodnicy w klasyfikacji open: Żurawicki, Borzym i Stefanoff zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi, które wręczyła im patronka zawodów, Wójt Gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz wraz z prezesem GLUKS Repki Henrykiem Rymuzą. W kategorii juniorów nagrody otrzymali: Wojciech Kakowski, Dawid Dobosiewicz (Sosnowe) i Ola Żurawicka z Węgrowa. Puchar dla najlepszego zawodnika z gminy Repki zdobył Zbigniew Pietrzuk z Repek.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali: Ewa Czarkowska – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Józef Flaziński z Sokołowa Podlaskiego, sędzia zawodów.

Juliusz Nowicki
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe