17
2020
2017-02-20

Żurawicki najlepszy w Repkach


W Gminnym Ośrodku Kultury w Repkach po raz trzynasty odbył się Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Repki. Tegoroczne zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Do Repek przybyło 35 zawodników, reprezentujących kluby m.in.: z Gdańska, Warszawy, Białegostoku, Siedlec, Węgrowa, Sokołowa Podlaskiego oraz miejscowi szachiści. Turniej rozegrano na dystansie siedmiu rund z tempem 15 minut dla zawodnika. Zawody zostały otwarte przez dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Ewę Czarkowską, prezesa Gminnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego w Repkach Henryka Rymuzy oraz sędziego zawodów Józefa Flazińskiego z Sokołowa Podlaskiego.

Poziom tegorocznych zawodów stał na wyrównanym poziomie. Bardzo dobrze zaprezentowali się juniorzy z węgrowskiego MUKS Fidei, których dwóch reprezentantów znalazło się w pierwszej trójce turnieju. Zwyciężył niespodziewanie Jakub Żurawicki z Węgrowa odnosząc sześć zwycięstw, przegrał tylko z zawodnikiem Entropii Warszawa Piotrem Zbrzeskim, który zajął drugie miejsce z dorobkiem 5,5 pkt. Trzecie miejsce przypadło koledze klubowemu Żurawickiego, Piotrowi Orzełowskiemu, czwarty był Robert Grochowski z Maratonu Łomża – wszyscy po 5,5 pkt. Piąte miejsce wywalczył Dariusz Kuczyński z MUKS Stoczek Białystok, który szczęśliwie remisując z Piotrem Zbrzeskim (jedyny, który nie przegrał żadnej partii) odebrał mu zwycięstwo w zawodach. Najlepszym zawodnikiem z Gminy Repki okazał się Wiktor Remiszewski z Wyroząb.
Zwycięzcy w kategorii open, najlepszy junior i najlepszy mieszkaniec Gminy Repki otrzymali piękne puchary, które wręczyła im Wójt Gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz, która ciesząc się dużą frekwencją zaprosiła uczestników turnieju na przyszłoroczne zawody.

Juliusz Nowicki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe