1
2020
2019-01-22

„Zostań Aniołem”


Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kosowie Lackim odbyła się kolejna edycja akcji „Zostań Aniołem”. W 2018 roku adresatami akcji byli szczególnie ludzie starsi i samotni.

 Inicjatorami tego cyklicznego przedsięwzięcia byli przed laty ŚP. ks. kan. Tomasz Pełszyk i Urszula Krzymowska, mieszkanka Kosowa i radna powiatowa tej kadencji. Obecny proboszcz, ks. kan. Paweł Anusiewicz, włączył się do akcji, wprowadzając do niej nowe pomysły. W adwentową niedzielę w kosowskiej świątyni pojawiło się drzewko, a na nim 25 serc z informacjami o wieku i płci dziecka, które zapewne oczekuje na prezent. Parafianie chętnie włączyli się do akcji, zabierając serca do domu i przygotowując paczki. Okazało się, że serduszek zabrakło.

Przygotowano paczki dla około pięćdziesięciu starszych i samotnych osób oraz 25 paczek dla „serduszkowych” dzieci. Ksiądz proboszcz użyczył swojego samochodu, a organizatorki w stosownych czapkach przeistoczyły się w Mikołajów. Prawdziwie zimowa aura przy dostarczaniu paczek, wzruszenie w oczach obdarowywanych, niedowierzanie i radość wyrażane szczególnie przez najmłodszych – to wszystko dostarczyło organizatorom wiele wzruszeń, radości i satysfakcji.

Poza Ks. Proboszczem Pawłem Anusiewiczem i Urszulą Krzymowską głównymi realizatorkami bożonarodzeniowej akcji były: Teresa Buczyńska, Agnieszka Oleszczuk, Katarzyna Buczyńska, wsparcia udzielił sołtys Telak Zbigniew Wyszomierski. Zaangażowali się też wolontariusze - uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim pod opieką p. Agnieszki Winnickiej. Po raz kolejny do akcji „Zostań Aniołem” dołączyły sklepy z Kosowa – „Groszek”, „Mila”, „Gama”. Nie zabrakło wsparcia Caritas Diecezji Drohiczyńskiej z księdzem dyrektorem Łukaszem Gołębiewskim na czele.




J.O. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe