17
2020
2014-05-09

Została na bruku


- Ludzie, którzy za dużo się odzywają, są niewygodni i niepotrzebni. Najlepiej ich zwolnić - mówi Agnieszka Todorska, która właśnie została bez pracy.

Agnieszka Todorska (NZSS "Solidarność") pracowała w SPZOZ w Sokołowie Podlaskim od 18 kwietnia 1985 roku. Zaczynała w pralni. Dotychczas pracowała na stanowisku recepcjonistki. Nie narzekała na pracę i pracodawcę. Problemy rozpoczęły się w kwietniu ubiegłego roku. Wówczas 105 osób pracujących w szpitalu, głównie świadczących usługi sprzątające i cateringowe, przejęła Spółdzielnia Inwalidów "Naprzód" z Krakowa. 
Pani Agnieszka wielokrotnie zabierała głos na sesjach rady powiatu, skarżąc się na nowego pracodawcę [...]
We wrześniu dopytywała o kwotę ponad 60-ciu tysięcy przeznaczonych na fundusz socjalny, które szpital przekazał na konto spółdzielni. Na kolejnych sesjach poruszała temat mobbingu kierownictwa nad pracownikami. 
Walka o pracowników skończyła się dla Pani Agnieszki niekorzystnie. Z dniem 1 maja została bez pracy.
 
BYŁA NIELOJALNA??
Wszystko zaczęło się tuż po ostatniej sesji rady powiatu, która odbyła się 28 marca. Wówczas A.Todorska skarżyła się, że nikt nie nadzoruje firmy i w jedzeniu były robaki. Po tej sesji kuchnia została wyremontowana. Pojawiła się dyrekcja firmy, zaproszono sanepid. 
- 31 marca złożyliśmy doniesienie w Prokuraturze Rejonowej w Sokołowie Podlaskim - mówi Agnieszka Todorska [...]

23 kwietnia br. pani Agnieszka otrzymała pismo rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia z dniem 30 kwietnia 2014 roku. W uzasadnieniu czytamy:
"Przyczyną rozwiązania umowy o pracę jest rażące naruszenie przez panią obowiązku lojalności wobec pracodawcy i dbania o jego dobro. Wielokrotnie na forum publicznym niepochlebnie wypowiadała się pani na temat pracodawcy, świadcząc przy tym nieprawdę m.in. na zebraniu Rady Powiatu w dniu 28 marca 2014r. Nadmienić należy, że uczestniczyła pani w owym spotkaniu pomimo, że pracodawcy przedłożyła zwolnienie lekarskie o niezdolności do pracy. Oznacza to, że oszukała pani pracodawcę co do swojego stanu zdrowia [...]"
 
JA TYLKO WALCZYŁAM!
Pani Agnieszka nie zgadza się z postawionymi jej zarzutami. Jak mówi, 28 marca (czyli w dniu sesji) przebywała ostatni dzień na zwolnieniu lekarskim, ale miała prawo uczestniczyć w tym posiedzeniu. Co do sprawy lojalności, odpowiada następująco:
- Poracodawca też powinien być lojalny wobec nas, pracowników. Jako przewodnicząca związku mam obowiązek walczyć o nasze prawa [...]
Szefowa "Solidarności" na pewno nie czuje się winna. - Złożyłam już pozew sądowy. Nadal uważam, że tylko broniłam praw pracowników. Na pewno nigdy nie byłam osobą konfliktową. Czytałam już w internecie komentarze, że niby jesteśmy PiS-owcami i zawracamy głowę. Ale prawda jest taka, że my tylko szukamy pomocy - dodaje p.Agnieszka. 
 
MA WSPARCIE
Pomimo, że pani Agnieszka już nie pracuje, od swoich koleżanek dziennie otrzymuje kilkadziesiąt telefonów. Koleżanki obiecały, że będą zeznawać w sądzie. Poza tym siedlecki NZSS "Solidarność" również włączył się do pomocy [....]

Cały artykuł w wydaniu papierowym w najbliższą środę.
 
KAMIL WASZCZUK 

- Pracodawca też powinien być lojalny wobec nas, pracowników. Jako przewodnicząca związku mam obowiązek walczyć o nasze prawa - mówi A. Todorska.


« wróć | komentarze [17]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Podłość polaka dla swego rodaka...nie zna granic,bo prawo w polskim kraju jest za nic.Boże ty widzisz!A nie grzmisz?!

draregon
2017-03-06 19:16:26

Pani Agnieszko jest gromada ludzi co pani wesprą w tym,Dopiąć swego i walczyć,walczyc i jeszcze raz walczyć Życzę samych dodrych sukcesów

Marian
2014-05-15 17:08:44

Firma sama powinna dbać o swój wizerunek i jakość usług!A nie mieć pretensje do pracowników,że mówią jak jest a inni nie mówią bo się boją własnie takich konsekwencji.Ktoś miał odwagę krzyknąć ,,król jest nagi"a reszta udaje dalej,że jest ubrany,a jak jest każdy widzi.

JAGA
2014-05-14 17:17:22

Pokazywanie robaków w jedzeniu jednak niszczy wizerunek firmy...publicznie. Po co było to robić? Wystarczyło walczyć o słuszne prawa, ale bez podszeptów "Pana Tadeusza" co na 4 łapy zawsze spadnie...a do potrzebujących na koniec tyłkiem się wypnie. Powodzenia pani Agnieszko, będzie pani potrzebne!

stasiek
2014-05-13 23:12:33

Tak wygląda walka o prawdę w tym kraju, prawda się nie liczy istotny jest podział na my i wy,to nakręca polskich polityków i ich wyborców,dokąd to wszystko zmierza?Dyskutujmy nad słusznością zarzutów a nie nad tym z jakiej partii kto jest!

nieważny
2014-05-12 21:36:12

Nie trzeba było czytać wypocin Pana Tadeusza na sesjach rady powiatu! Kolejna ofiara wstawiona na stołek szefowej "soliadrności i wystawiona przez szpitalną pseudo "solidarność".

związkowiec
2014-05-11 23:12:31

W Polsce rządzi pieniądz i układy.I długo jeszcze tak będzie.Chyba,że będą częste kontrole,ale skąd i jakie ?????????????????

pewna
2014-05-11 20:53:45

Nie pracuje w tej firmie, znam Agę od dzieciństwa. Wydaje mi się że sprawy niedociągnięć swego pracodawcy próbuje się rozwiązać wewnątrz swego zakładu pracy mając na to jakieś potwierdzenia. Dopiero gdy to nie odnosi żadnego skutku szuka się pomocy gdzieś wyżej ( a wydawało by się że to nie głupia osoba).Kto później przyjmie osobę która donosi na pracodawcę???- podejrzewam że żadna. SORY- Aga ale taka jest prawda. Nikt nie lubi Konfidentów i donosicieli, nie twierdzę że taka jesteś ale tak to z boku wygląda.

Znajoma
2014-05-11 14:05:18

Uderz w stół,a nożyce się odezwą ...resztę sobie wydedukuj!

gość do Jihada
2014-05-11 13:04:23

Nie pisiara tu chodzi o sprawiedliwośc a nie złodziejstwo i wyzysk a pani kierowniczka z firmy naprzod powinna być dyscyplinarnie zwolniona za klamstwa i przekręty

genofefa
2014-05-10 20:21:37

nie pisiara tu chodzi o sprawiedliwosc a nie kłamstwa i przekręty Same złodzieje tak robią bo uczciwi na bruk lecą

genofefa
2014-05-10 19:31:26

Nie żadna pisiara chodzi tu o sprawiedliwośc a nie złodziejstwo

genofefa
2014-05-10 19:22:44

Polska nie jest podzielona na PIS i resztę, tylko na mądrych i głupich. A twój komentarz nie jest mądry........resztę sobie wydedukuj!

Jihad do gościa
2014-05-10 15:01:27

Może jakiś pracodawca pomoże Pani Agnieszce to świetny pracownik, wprost "sokole oko" wszystko widzi i o wszystkim doniesie do powiatu. Czy kontrole instytucji, które zostały zawiadomione przez Panią Agnieszkę o rzekomych nieprawidłowościach już się odbyły? I jakie są ich efekty. To chyba jest istotą sprawy?

ciekawski
2014-05-10 11:21:23

Kolejna PISiara po Hardeju który mleczarnie doprowadził do bankructwa ,brawo sokołowianie dalej głosujcie na nierobów z PIS-u

gość
2014-05-10 09:54:30


Dane kontaktowe