6
2020
2014-07-09

Zostaje na kolejne 5 lat


Zarząd powiatu sokołowskiego nie ogłosił konkursu na dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Sokołowie Podlaskim. Tę funkcję nadal będzie pełniła Beata Biernat.

Z końcem sierpnia br. mija 5-letni okres sprawowania funkcji dyrektora przez Beatę Biernat. Aby wyłonić nowego szefa placówki, ogłasza się konkurs. W tym przypadku konkursu nie było, ale... prawo nie zostało złamane. 

Otóż jeżeli dyrektor jest chwalony przez organ nadzorujący (w tym przypadku jest to Starostwo Powiatowe), to wówczas dalsze sprawowanie funkcji dyrektora można powierzyć tej samej osobie bez ogłaszania konkursu. 
Oczywiście inne organy również muszą wystawić pozytywną opinię. A Beata Biernat otrzymała uznanie nie tylko zarządu powiatu, ale także rady rodziców, rady pedagogicznej oraz - przede wszystkim - kuratorium oświaty. 

- Pani Beata dużo robiła dla szkoły. Zakupiła sporo sprzętu dla szkoły, pozyskiwała środki zewnętrzne oraz unijne. Poza tym dobrze współpracowała z nauczycielami. Wysoko oceniamy jej pracę - powiedziała nam wicestarosta Marta Sosnowska, która odpowiada za oświatę w powiecie.

Panią dyrektor poprosiliśmy o podsumowanie swojej 5-letniej kadencji. 
- Na pewno były to trudne lata. Otóż była to pierwsza placówka specjalna, w której rozpoczęłam pracę, w dodatku od razu na stanowisku dyrektora. Myślę jednak, że na miarę swoich możliwości sprostałam temu wyzwaniu, czego odzwierciedleniem jest przedłużenie kadencji na kolejnych 5 lat. Cieszę się, że nie zawiodłam ludzi, którzy w pewnym momencie mojego życia powierzyli mi tak odpowiedzialne stanowisko. Mam jednocześnie nadzieję, że kolejne 5 lat będzie równie owocne - powiedziała nam szefowa placówki.

B.Biernat będzie dyrektorem przez następne 5 lat.

KW

« wróć | komentarze [5]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Lubie ta pania jest dla mnie najwazniejsza i18 urodziny beda w szkole

anonim
2015-01-01 12:56:45

A jeśli Pani Dyrektor faktycznie dużo zrobiła dla tej szkoły to jest nieważne czy jest z konkursu czy nie.

nikt c.d.
2014-07-16 21:40:22

Konkursy to też fikcja!Kompetencje się nie liczą,dobre układy,przynależność partyjna to jest ważne.Co zrobić taką mamy demokracje a w kraju jak widać bylejakość któluje i nikomu to nie przeszkadza dopóki nie ma afery. Potem przez chwilę media robią zadymę i dalej wszystko wraca do normy czyli bylejakości.

nikt
2014-07-16 21:18:38

Nie,nie.Wybory są za 4 miesiące.Pastuchy pójdą skubać kozy.

irion
2014-07-11 22:40:46

Jaka szkoła i starosta taka dyrektor.

jjjaaa
2014-07-11 22:30:20
Strona 1/1


Dane kontaktowe