17
2020
2010-12-03

Zostać managerem mody?


Wyższe uczelnie, które zaprezentowały swoje oferty podczas Sokołowskich Targów Edukacji i Kariery "Szarada 2010", kusiły maturzystów nowoczesnymi specjalnościami, praktykami zagranicznymi i rozwiniętym systemem stypendialnym.

Targi, już po raz drugi, zorganizowano w Zespole Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego. Patronat nad nimi objął starosty sokołowski. W ubiegłym roku z możliwości zaprezentowania swojej oferty skorzystało 9 znanych uczelni. W tym roku liczba ta znacznie się zwiększyła.
- W tegorocznej "Szaradzie" wzięło udział 17 uczelni wyższych oraz około tysiąca uczniów klas maturalnych i przedmaturalnych ze szkół sokołowskich oraz z placówek z sąsiednich miast – mówi Jerzy Bujalski, pedagog szkolny i pomysłodawca przedsięwzięcia. – Przez organizację tej imprezy chcemy pomóc naszym uczniom w wyborze przyszłej drogi życiowej, jak też zmotywować ich do nauki. Mając materiały z różnych placówek, łatwiej dokonać wyboru. Wszystkie te działania mają na celu pobudzenie ambicji i umocnienie wiary w siebie, bo to jest pierwszym warunkiem sukcesu – dodaje pedagog.
– Targi są bardzo potrzebne. Pomagają nam dokonać wyboru. Dzięki nim udało mi się dziś zebrać materiały z Akademii Obrony Narodowej, do której będę składał podanie – powiedział Grzegorz Moczulski, uczeń IV klasy logistyki. Również pozostali wychowankowie szkoły byli zgodni co do tego, że imprezy jest im potrzebna.
Większość uczelni, oprócz przygotowania prezentacji multimedialnej, miała też swoje stoiska wystawiennicze, przy których materiały reklamowe najczęściej rozdawali studenci.
INFO/FOT. KATARZYNA NIERODA
WIĘCEJ W WIEŚCIACH Z 2 GRUDNIA

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe