11
2020
2017-01-10

Zofia Filaber na podium Turnieju Karate Kyokushin w Mińsku


W Mińsku Mazowieckim w hali sportowej przy Gimnazjum nr 1 odbył się Mikołajkowy Turniej Karate Kyokushin, zorganizowany przez Mińsko-Mazowiecki Klub Karate Kyokushin.

Turniej jak zwykle przyciągnął bardzo dużą liczbę zawodników oraz jeszcze liczniejszą grupę kibiców. Po ceremonii otwarcia kibice mieli możliwość podziwiać różne techniki wykonywane przez karateków. W zawodach uczestniczyło 140 zawodników i zawodniczek. Najmłodsi i najmniej doświadczeni zawodnicy rywalizowali ze sobą w technikach kihon. Nieco starsi i bardziej doświadczeni karatecy startowali w konkurencjach kata oraz kumite w różnych kategoriach wagowych i wiekowych. Publiczność gorącym dopingiem zagrzewała do walki swoich faworytów. Zarówno wygrany, jak i przegrany zawsze pięknie dziękują sobie za stoczony pojedynek.
Z sokołowskiego Klubu Kyokushin Karate prowadzonego przez Sensei Michała Godlewskiego III miejsce i brązowy medal w kumite zdobyła Zofia Filaber, uczennica trzeciej klasy Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Kupientyńskiej w Sokołowie Podlaskim. (Zosia wraz ze swą mamą Justyną trenują karate od trzech lat. Treningi odbywają się w Publicznym Gimnazjum nr 1 przy ulicy M. C. Skłodowskiej w Sokołowie Podlaskim. Pod koniec 2016r. odbył się też egzamin na stopnie kyu. Egzaminującym był Shihan Andrzej Drewniak 8dan. Justyna Filaber, Magdalena Łęczycka i Konrad Wojewódzki zdali pomyślnie na 6 kyu a Bartosz Błoński na 8 kyu). Zawodnicy, którzy zdobyli miejsca na podium, otrzymali puchary, medale i dyplomy. Swoim pociechom kibicowali rodzice, najbliższa rodzina oraz znajomi. Poza matą na karateków czekały jeszcze inne atrakcje: przy pomocy zaprzyjaźnionych rodziców urządzono kawiarenkę i wspaniałą pracownię ozdób świątecznych, gdzie zarówno młodsi jak i starsi mogli popisać się talentami w ozdabianiu bombek, malowaniu figurek z masy solnej itp.

Mikołajkowy Turniej była to kolejna dobra okazja do spotkania z karate Kyokushin i popularyzacji tej dyscypliny w duchu dobrej sportowej rywalizacji w myśl hasła: „Będziemy przestrzegać zasad grzeczności, poszanowania starszych oraz powstrzymywać się od gwałtowności”.
Juliusz Nowicki
 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Gratulacje dla trenera i zawodniczki..BRAWO!!

Mirka
2017-01-12 08:31:02
Strona 1/1


Dane kontaktowe