17
2020
2011-04-21

Znów królowała polska tradycja…


Świąteczny Jarmark Wielkanocny odbył się już po raz dziesiąty. Wystawcy prezentowali swoje wyroby nie tylko w budynku SOK ale również na placu przed ośrodkiem.

Organizatorami imprezy, która odbyła się 17 kwietnia byli tradycyjnie Sokołowski Ośrodek Kultury, Miasto Sokołów Podlaski, Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim, Terenowy Zespół Doradczy w Sokołowie Podlaskim.

Estetyka i tradycja
Nagrody w konkursach sponsorował Bank BGŻ Oddział w Sokołowie Podlaskim oraz Młyn Bracia Górscy z Repek.
Komisja konkursowa w składzie Zbigniew Bocian, Hanna Boruc, Agnieszka Czaczkowska, Roma Orłowska, Bożena Ziółkowska, Jolanta Wojtkowska – Paczuska oceniała wszystkie stoiska na jarmarku biorąc pod uwagę ich wygląd, estetykę oraz nawiązanie do tradycji.
W kategorii szkół nagrodę w wysokości 200 zł otrzymał Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim. W kategorii dorosłych najlepsza okazała się Weronika Sawicka z Miedznej, która również otrzymała nagrodę w wysokości 200 zł.

Przygotowali pyszności
X Jarmark nie mógł obejść się bez Powiatowego  Konkursu Tradycyjnych Wypieków Wielkanocnych. Te cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta, którzy robili tu swoje pierwsze świąteczne zakupy. Komisja po obejrzeniu stoisk biorących udział w konkursie i degustacji potraw postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia: pierwszą nagrodę w wysokości 250 zł otrzymała Zofia Kanabrodzka z Kosowa Lackiego, drugą nagrodę w wysokości 150 zł  – Wanda Oksięciuk z Hołowienek, trzecią nagrodę w wysokości 100 zł – Agata Dmowska z Trebnia, gm. Bielany.
Ponieważ wszystkie potrawy były nadzwyczaj smaczne, komisja postanowiła przyznać też wyróżnienia. Tym samym po 150 zł otrzymały: Lucyna Szulborska z Długich Kamieńskich, gm. Kosów Lacki, Ewa Drążek z Kolonii Ząbków, gm. Sokołów Podlaski, Irena Bohdan z Długich Kamieńskich, gm. Kosów Lacki, Bożena Olszewska z Chmielewa, gm. Sokołów Podlaski, Celina Kur z Białobrzeg, gm. Sterdyń, Marianna Kuźma z Grodziska, gm. Sabnie, Anna Bielińska z Ceranowa, Hanna Mikołajewska z Karolewa, gm. Sokołów Podlaski, Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Sokołowa Podlaskiego, Zofia Kalinowska z Tchórznicy, gm. Sabnie, Bożena Cieślak z Trebnia, gm. Bielany, Zofia Badurka z Sokołowa Podlaskiego, Wiesława Kur z Garnka, gm. Ceranów, 91 Sokołowska Drużyna Harcerska „Tanijas” im. M.A. Dawidowskiego „Alka” z Sokołowa Podlaskiego.
TEKST/FOT. KATARZYNA MARKUSZ

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe