17
2020
2020-07-01

Znoszenie obostrzeń związanych z COVID-19
Za nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od 30 maja w Polsce nie trzeba zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni, jednak tylko pod warunkiem zachowania dwumetrowej odległości od innych. Nie oznacza to jednak możliwości całkowitego pożegnania się z maseczkami – nadal są one potrzebne w przestrzeniach zamkniętych takich jak sklepy, kościoły czy autobusy.


Dodatkowo, ku uciesze wszystkich przyszłych par młodych polski rząd podjął decyzję o możliwości organizacji wesel do 150 osób. Przyjęcia z ograniczonym dostępem gości są dopuszczalne od 6 czerwca.
Ponadto, od 13 czerwca Polacy mogą swobodnie podróżować i przekraczać granice wewnętrzne Unii Europejskiej, bez konieczności odbywania kwarantanny. Od tego momentu służby obecne na granicach prowadzą kontrole jedynie wyrywkowo, dokładnie tak, jak odbywało się to przed pandemią koronawirusa. Również obywatele innych państw członkowskich mogą bez przeszkód wjeżdżać do Polski. Na wakacje na innym kontynencie nadal jednak trzeba poczekać, granice zewnętrzne Unii Europejskiej wciąż pozostają zamknięte.
Polski rząd zdecydował się także na częściowe otwarcie stadionów dla kibiców. Od 19 czerwca fani piłki nożnej mogą zajmować do 25% miejsc na stadionach.

Co istotne, wszystkie zniesione ograniczenia obywają się w odpowiednim reżimie sanitarnym oraz pod kontrolą i obserwacją odpowiednich służb.


Opr. KW« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Do wiadomości red. - ostatnie zdanie do poprawy

?
2020-07-01 21:40:29
Strona 1/1


Dane kontaktowe