17
2020
2013-09-03

Zniżki dla rodzin wielodzietnych


- Ideą tego programu jest to, abyśmy sobie nawzajem pomagali - tak mówił bumistrz miasta, Bogusław Karakula na spotkaniu inauguracyjnym program "Sokołowska Rodzina 3+".
 
Spotkanie miało miejsce w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury w ubiegłą środą. Obecne były na nim rodziny, które zgłosiły się do programu. Przedstawiciele tych rodzin z rąk burmistrza miasta otrzymali koperty, w których znajdowały się specjalne karty uprawniające do zniżek w wielu punktach handlowych, usługowych, sportowych, gastronomicznych i motoryzacyjnych.  Takich kopert z kartami na spotkaniu było 120, co nie oznacza, że tyle rodzin weźmie udział w projekcie. Jak mówił włodarz miasta, ostatecznie ta liczba na pewno się zwiększy.
W środowym spotkaniu uczestniczyli także partnerzy programu, czyli przedsiębiorcy z miasta, którzy zaoferowali całą gamę zniżek dla rodzin wielodzietnych. Wszyscy partnerzy podczas spotkania otrzymali naklejki i plakaty. Liczba partnerów z każdym dniem wzrasta;  w przeciągu kilku dni podpisanych zostało kilka kolejnych umów partnerskich pomiędzy Urzędem Miasta, a przedstawicielami sokołowskich firm.
Oprócz wielu zniżek oferowanych przez firmy, członkowie rodzin biorących udział w programie mogą korzystać z 50-cio procentowej ulgi w opłacie śmieciowej. Aby móc korzystać z owej ulgi, należy jak najszybciej zgłosić się do Urzędu Miasta, do pokoju nr 40, i dokonać zmian w deklaracji; ważne jest to, że aby mieć uprawnienia do ulgi, konieczna jest deklaracja przez właściciela nieruchomości do selektywnego gromadzenia odpadów komunalnych.
W programie udział brać mogą wyłącznie rodziny wielodzietne, czyli te, w których jest przynajmniej troje dzieci lub rodziny zastępcze sprawujące opiekę nad co najmniej jednym dzieckiem. W projekcie mogą też brać udział samotni rodzice (posiadające troje lub więcej dzieci).
Celem programu jest przede wszystkim wspieranie rodzin wielodzietnych i zastępczych oraz ułatwianie członkom tych rodzin korzystanie z wielu dóbr, między innymi kultury i sportu.
Program wszedł w życie z dniem 1 września. Ze względu na dostosowanie systemu informatycznego, sklepy "Topaz" przystąpią do programu dopiero od października a "Gama" od 5 września.
KAMIL WASZCZUK
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe