42
2019
2017-08-08

Żniwiarze uwaga na ogień


   Trwają opóźnione w tym roku żniwa. Pośpiech i intensywne wykorzystywanie maszyn, czasami zły ich stan, kurz i wysokie temperatury oraz suche zboże - to wszystko to może stwarzać ryzyko zapalenia się kombajnów i belarek.  
   Do takiej sytuacji doszło w piątek wieczorem w Wyrozębach. Na szczęście dzięki szybkiej akcji strażaków z OSP Repki i OSP Wyrozęby oraz działaniom rolnika udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia na pole.  Fachowcy apelują o ostrożność i utrzymywanie maszyn w czystości - usunięcie słomy, plew i kurzu z silnika i  układu wydechowego, obudowy łożysk i elementów instalacji elektrycznej. Czynności te powinno się wykonywać sprężonym powietrzem. Warto pamiętać, że kurz zawsze przyciągają elementy mokre, na przykład zaolejone.  Warto też sprawdzać działanie instalacji elektrycznej. 
   Dodajmy, że tego samego dnia, ale jeszcze po południu dwa zastępy OSP - "Cukrownia" i Justynów oraz JRG Sokołów Podlaski interweniowały między Brzozowem a Czerwonką, gdzie mężczyzna wypalał suche gałęzie. Pożar został szybko ugaszony, a lekkomyślnego mężczyznę policjanci ukarali mandatem. 
 J.O.
 
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe