17
2020
2019-11-26

Zmiana warty w sokołowskim hufcu


W związku z kończącym się 4-letnim okresem kadencji władz hufca, na podstawie Statutu ZHP i Ordynacji Wyborczej, Komenda Hufca ZHP Sokołów Podlaski zwołała na dzień 22 listopada 2019 r. Zjazd Hufca, w czasie którego podsumowano mijającą kadencję i wybrano nowe władze. Gościem Zjazdu był hm. Cezary Supeł, Komendant Chorągwi Mazowieckiej w Płocku i Z-ca Komendanta Chorągwi hm. Maciej Robak.

W czasie obrad uroczyście pożegnano hm. Bożennę Hardej, która ustąpiła ze stanowiska komendantki hufca. Były wiele wzruszeń i wspomnień, podziękowania, kwiaty, upominki od przyjaciół z harcerstwa, listy gratulacyjne i grawertony od władz miasta, powiatu i Sokołowskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego i władz Chorągwi, a od Ministerstwa Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania Medal Komisji Edukacji Narodowej. Odznaczenie wręczyła Dorota Skrzypek, I Mazowiecki Wicekurator Oświaty KO w Warszawie.

Hm. Bożenna Hardej funkcję komendantki hufca sprawowała w latach 1991- 2007 i 2011-2019, a w latach 2007-2011 była komendantką Sokołowskiego Domu Harcerza. Dzięki zaangażowaniu jej i instruktorów sokołowski Hufiec jest wysoko oceniany przez władze i lokalną społeczność.

Nowym Komendantem Komenda Hufca ZHP Sokołów Podlaski im. Janusza Korczaka został phm. Sławomir Pasik, członkami Komendy Hufca Bartłomiej Celiński (zastępca komendanta), Marzena Pasik (skarbnik), Aneta Nowotniak (ds. organizacyjnych), Katarzyna Nawacka (ds. programu), Marta Mroczkowska, Michał Wierzbicki (ds. informacji i promocji), Wioleta Dębiec (ds. kształcenia i pracy z kadrą), członkami Komisji Rewizyjnej Barbara Kozłowska (przewodnicząca), Grzegorz Nowotniak (z-ca przewodniczącego) i Wojciech Łotkowski (sekretarz). Wszyscy zostali wybrani jednogłośnie, na czteroletnią kadencję 2019-2023.

Przed nowymi władzami Hufca nowe zadania, plany i projekty. Już 14 grudnia – wyjazd dla wszystkich chętnych harcerzy i instruktorów do Zakopanego po Betlejemskie Światło Pokoju.


J.O. 


« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

obawiam sie ze w sokołówskim hufcu bedzie niezły"kabaret"a to co zbudowała ciezka pracą i zaangazowaniem hm bozenna legnie w gruzy.mysle ze powinno sie ogłosic wotum nieufnosci dla nowej kadry a szczególnie do komendanta pdh sławomira pasika dziwne ze jego zastębca jest pwd czyli najnizszy stopniem instruktor.czy to w porządku?co na to komenda chorągwi i Główna Kwatera zhp?

obserwator3
2019-12-03 19:47:32

tak zgadzam sie z opinią mego poprzednika.to prawda to znakomity hufiec moze i najlepszy w polsce.wiele dobrego hm bozenna hardej zrobiła chwała Jej za to.to chyba nieliczny hufiec co dorobił sie hymnu hufca.a hymn uroczysty dostojny ze swietnym tekstem hm hanny ratynskiej z muzyką pwd jerzego smiecinskiego.

obserwator
2019-12-01 12:13:07

wielka szkoda ze juz przy sterach znakomitego Hufca sokolowskiego hufca nie bedzie hm bozenny hardej.to znakomita osoba wiele dobrego zrobiła dla sokołowskiego hufca.zycze nowej kadrze owocnego działania i pokonywania nowych wyzwan.pozdrawiam serdecznie pwd jerzy z krakowa -muzyk kompozytor piosenek harcerskich co niektóre zostały wydane w spiewniku wyd.przez Komende Hufca.pozdrawiam serdecznie pwd jerzy nauczyciel muzyki Studium Muzyczne Akord. czuwaj

kompozytor jerzy
2019-11-29 14:31:18
Strona 1/1


Dane kontaktowe