17
2020
2019-06-04

Złote pasmo dla KOE


W piątek 31 maja Chór Kameralny KOE z Sokołowskiego Ośrodka Kultury wziął udział w ogólnopolskim 20. Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu.

Festiwal rokrocznie przyciąga wielu uczestników w kilku kategoriach. Nasi chórzyści odnieśli kolejny wielki sukces, zdobywając „Złote Pasmo” w kategorii Chóry. Sukces jest tym większy, że tym razem zespół zaśpiewał tylko w dwunastoosobowym składzie (Anna Mitura – instruktor emisji głosu, Iwona Ciałkiewicz, Dorota Szurowska, Katarzyna Sawicka, Anna Maliszewska, Paulina Tymińska, Marcin Celiński, Tomasz Chmiel, Przemysław Sawicki, Piotr Kucharek, Rafał Matyka, Jakub Fąk, dyrygent Aneta Mroczek) i rywalizował z zawodowcami. Na grójeckim festiwalu występowały tak znakomite chóry jak Schola Gregoriańska Salezjańskiej Szkoły Muzycznej w Lutomiersku, Chór Akademicki Wojskowej Akademii Technicznej i inne. Najwyższy laur – Grand Prix i „Złota Harfa” już po raz trzeci przypadł warszawskiemu Archikatedralnemu Męskiemu Chórowi Cantores Minores. Zespół z archikatedry św. Jana zwyciężył o przysłowiowy włos.

Jury nie szczędziło pochwał naszym chórzystom, jego członkowie byli przekonani, że KOE składa się z samych profesjonalnych muzyków. Jak stwierdzili członkowie chóru KOE, zdobyte doświadczenia i przeżyte emocje są bezcenne. Jeden z utworów nasz chór wykonał przy akompaniamencie Mai Rumockiej. Gratulujemy.


J.O.
Fot. KOE
 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

A dlaczego tylko dwunastoosobowy skład?

ciekawa
2019-06-04 10:14:49
Strona 1/1


Dane kontaktowe