17
2020
2019-09-25

Złote i Diamentowe Gody w Sabniach


Szczęśliwe, zgodne i wspierające się małżeństwo to widok, który rozczula serca, wzbudza szacunek i podziw, zwłaszcza gdy trwa 50, a nawet 60 lat. Właśnie takie pary obchodziły w gminie Sabnie 19 września Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele w Niecieczy, odprawioną w intencji małżonków. Następnie szanowni jubilaci udali się do Zespołu Szkół w Sabniach. Tam usłyszeli szczere życzenia zdrowia, miłości i wzajemnego wsparcia, które skierowali do nich Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska, Wójt Gminy Sabnie Ireneusz Piotr Wyszyński oraz Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Maksimiak.

Następnie jubilatom wręczono medale za długoletnie pożycie małżeńskie, nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród uhonorowanych znalazło się aż 19 par!

Po dekoracji odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Sabniach. Nie zabrakło wzruszającej poezji i znanych polskich piosenek o miłości.

Podczas uroczystego obiadu wszyscy jubilaci zostali poczęstowani pysznym tortem, a za ich zdrowie wzniesiono toast lampką szampana. Było głośne "Sto lat!", a później tańce i wspólne śpiewanie. Zabawa trwała w najlepsze, a seniorzy po raz kolejny udowodnili, że duchem wciąż są młodzi i pełni optymizmu, dokładnie tak, jak wtedy, gdy przed laty mówili sobie sakramentalne "Tak".

Na zakończenie spotkania Wójt Gminy Sabnie podziękował Ministrowi Waldemarowi Krasce za jego działania na rzecz gminy i pozyskane dla niej dofinansowania.


Jubileusz Złotych Godów obchodzili:

Jadwiga i Józef Bień
Wiesława i Kazimierz Bujalscy
Teresa i Stefan Chojeccy
Anna i Zygmunt Jakubowscy
Halina i Piotr Kalinowscy
Halina i Zbigniew Komosa
Krystyna i Józef Kuć
Halina i Józef Mikołajek
Marianna i Władysław Osipiak
Mirosława i Stanisław Saczuk
Bożenna i Wacław Skibniewscy
Elżbieta i Wiesław Ślubowscy
Danuta i Wacław Wolscy
Zdzisława i Wiesław WrzosekDiamentowe Gody świętowali:

Marianna i Eugeniusz Brzózka
Celina i Stefan Sygentowscy
Joanna i Henryk Judasz
Janina i Antoni Popławscy
Stanisława i Jan WiśniewscyWięcej zdjęć na:

www.wiescisokolowskie.pl/galeria/268,zlote-gody-w-sabniach.html


KDC 


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe