1
2020
2012-11-23

Złote gody dziesięciu par


Dziesięć par z terenu gminy Sokołów Podlaski odchodziło niecodzienny jubileusz – 50-lecie pożycia małżeńskiego. Z tej okazji w świetlicy wiejskiej w Brzozowie odbyła się uroczystość wręczenia medali.
- Jedną z najważniejszych wartości, która stanowi źródło duchowej siły społeczeństwa, jest rodzina - powiedział w przemówieniu wójt gminy Marcin Pasik. Wasze starania, by stale umacniać zawarty przed laty związek, zasługują na najwyższy szacunek. 50, a nawet 60 lat już minęło od chwili kiedy połączyliście Państwo swój los, kiedy wiedzeni uczuciem i wzajemną ufnością powiedzieliście sobie słowo „tak” i włożyliście obrączki. Jakże wielka była ta ufność, skoro przysięgi tej dotrzymaliście do dnia dzisiejszego!...
Jubilatom przyznane zostały przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale, które w imieniu Głowy Państwa wręczył wójt Marcin Pasik. Obecni na uroczystości Proboszcz Parafii w Czerwonce, Ksiądz Marek Zieliński oraz Sekretarz Gminy, Wiktor Osik życzyli jubilatom jeszcze wielu wspólnie przeżytych lat w szczęściu i zdrowiu.
Szczęśliwi jubilaci to Renata i Aleksander Karwowscy z Nowej Wsi, Marianna i Mieczysław Komycz z Nowej Wsi, Alicja i Henryk Krochmal z Ząbkowa-Kolonii, Krystyna i Stanisław Krystosiak z Justynowa, Zdzisława i Marian Mlonek z Węży, Stanisława i Stanisław Pietranik z Przywózk, Krystyna i Czesław Pogorzelscy z Pogorzeli, Hanna i Jerzy Popowscy z Dolnego Pola, Jadwiga i Ryszard Zalewscy z Nowej Wsi.
Wśród jubilatów znalazła się również para, która obchodziła diamentowe gody. To Janina i Witold Kisiel z Brzozowa. - Z okazji 60 Jubileuszu składam Wam, Drodzy Jubilaci najserdeczniejsze gratulacje za chlubne przeżycie tak pięknej i długiej wspólnej drogi życia oraz za tak duży wkład pracy i serdecznych uczuć w dobre wychowanie Waszych dzieci. Za Waszą ofiarną miłość, przykład życia, cierpienia, łzy radości, noce nieprzespane, słowa otuchy, za każdy siwy włos na Waszej skroni, życzę Wam długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu; zrealizowania wszystkich zamierzeń i planów – tych, które stawiacie sobie obecnie; jak i tych, które postawiliście sobie przed wielu laty wstępując na wspólną drogę życia - powiedział wójt M. Pasik.
Uroczystość zakończył występ artystyczny dzieci i wnuków jubilatów.

LK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe