17
2020
2021-01-26

Złota Piątka biegnie z WOŚP


Złota Piątka jest grupą biegaczy, która została założona przez jednego z naszych sokołowskich biegaczy Andrzeja Rybińskiego. Przy pomocy Ewy Szadkowskiej i biegaczy z grupy Pędzących Leniwców udało się zarejestrować grupę ZŁOTA PIĄTKA CHORYM DZIECIOM w porozumieniu z Fundacją Dzieci Zdążyć z Pomocą w Warszawie.

Grupa ta ma certyfikat na prowadzenie działalności charytatywnej. Dlatego dzięki środkom medialnym dołączyli do niej biegacze z całej Polski. Grupę można znaleźć na znanych nam portalach społecznościowych. Biegacze mają za sobą duże doświadczenia. Startowali w maratonach, biegach górskich, oczywiście nie pomijając biegów Rundy Sokołowskiej, Biegu Jacka. Realizują swoją pasję pomagając jednocześnie chorym, zwłaszcza dzieciom w klinikach. Wielu biegaczy i biegaczek od lat młodości swą drogę życiową związało ze sportem, m. in Karol i Daniel Krakowscy, Małgorzata Krakowska, Marek Choma, Grażyna Choma oraz Tomasz Rzyszkiewicz, Małgorzata i Marcin Strzyżowscy oraz Katarzyna Kozaczuk i Cezary Zalewski. To są znani nam biegacze z Pędzących Leniwców. Wracając do Złotej Piatki należy wspomnieć o wielu biegaczach, którzy biegają, bo kochają ten sport.  Są wśród nich Wojciech Błoński i Aneta Miłkowska. Należy wspomnieć o innej grupie, która dołączyła do Złotej Piątki. Lubiący górskie biegi Andrzej Ignaciuk, laureat wielu biegów Rafał Przywózki, Mateusz Lasikowski pokonujący coraz więcej rekordów życiowych.

Podsumowując: za pośrednictwem internetu Złota Piątka stała się grupą ogólnopolską, do której przyłączyli się biegacze z Pomorza, Wielkopolski i Małopolski, przedstawiciele wielu zawodów. Kolejnym celem Złotej Piątki jest bieg z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 31 stycznia 2021 roku od godz 11:00 do godz 17:00. Start w dowolnie wybranej godzinie odbędzie się przy Zespole Szkół Zawodowych nr 1 ul. M. C. Skłodowskiej. W tym dniu zapraszamy wszystkich, którzy chcą biegać na dowolnym dystansie (warunek konieczny - podpis oświadczenia o braku przeciwskazań zdrowotnych), jak również osoby, które chcą dopingować biegaczy zachowując normy bezpieczeństwa i chcą wesprzeć WOŚP. Będzie możliwość otrzymania voucherów z zadeklarowaną wartością pieniężną i inne gadżety sportowe, jak również za pośrednictwem internetu będzie można obserwować ten bieg.


Juliusz Nowicki
Fot. A. R. 

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Niech Sam biegnie Owsiak Zaprosił zwolenników co chcą dzieci nienarodzone abijac zwolenników aborcji w swe szeregi i wysługuje się dziećmi. Hipokryzja.


2021-01-30 10:38:12

Niech Sam biegnie Owsiak Zaprosił zwolenników co chcą dzieci nienarodzone abijac zwolenników aborcji w swe szeregi i wysługuje się dziećmi. Hipokryzja.

123
2021-01-30 10:34:58
Strona 1/1


Dane kontaktowe