17
2020
2012-03-09

Złota Odznaka dla Marka Zarębskiego


2 marca odbyło się  plenarne posiedzenie Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Zgodnie z planowanym porządkiem przyjęto wykonanie preliminarza budżetowego za 2011 rok, przyjęto plany pracy Zarządu i Komisji, podjęto stosowne uchwały. Miłym i ważnym elementem posiedzenia było wręczenie dyplomu i odznaki związkowej Przewodniczącemu Prezydium Zarządu - Markowi Zarębskiemu. W imieniu Zarządu Głównego  Złotą Odznakę Honorową w uznaniu zasług dla Związku wręczył Przewodniczącemu Stanisław Atkonis – Przewodniczący Zarządu Oddziału Okręgowego PZERiI w Siedlcach.

Związek Emerytów pod przewodnictwem Marka Zarębskiego to organizacja, o której zaletach można by wiele mówić. Jej członkowie zajmują się nie tylko pomocą najuboższym, ale i przygotowują ofertę edukacyjną, rekreacyjną i turystyczną dla wszystkich chętnych. Już wkrótce pojadą do Paryża. A to nie koniec propozycji wycieczek.

Na przełomie maja i czerwca wszyscy chętni mogą wziąć udział w wycieczce Krutyń – Ukta. Jest to jednodniowa eskapada, której koszt wynosi 120 złotych. Dokładny program to: dojazd autokarem do miejscowości Krutyń, kajaki, spływ do Ukty. Zapewniona jest opieka ratownika oraz przewodnika. W cenie wycieczki jest również obiad i ubezpieczenie. - To trasa o długości 13 km, a jej przepłynięcie zajmuje około 3 - 4 godziny - zapewniają organizatorzy. - Cały odcinek to rzeka o spokojnym nurcie. Na uwagę zasługuje zabytkowy, przedwojenny młyn wodny w Krutyńskim Piecku. Turbina tego młyna z 1934 roku pracuje do dziś! Po drodze mijamy wieś Wojnowo - największe skupisko filiponów w Polsce. W miejscowości tej można zwiedzić klasztory starowierców. Na całej trasie przepiękna flora i fauna. Spotkać tu można zimorodka, norki, bobra czy bielika. Po dopłynięciu do Ukty powrót do Krutynia na obiad.

Związek ma tez inna propozycję dla zapalonych podróżników. W dniach 29 – 31 sierpnia przygotowano wycieczkę, w której planie znajduje się Zamość, Krasnobród, Lwów, zwiedzanie Roztocza. Cena to 400zł. - Roztoczańskie pagóry, żywiczny zapach lasów, malownicze doliny rzek z kaskadami wodospadów. Nigdzie w Europie, poza tym zakątkiem, nie znajdziesz jodeł bardziej strzelistych. Ich wspaniałe korony wybujały tu w górę na ponad 50 metrów; nie spotkacie potężniejszych przestojów buków ani piękniejszych borów sosnowych - chwalą organizatorzy. - Rzadko też zdołacie natrafić na takie bogactwo i rozmaitość roślinności. Przy tym wszystkim czeka Was tu dostojne piękno i zaskakująca różnorodność roztoczańskich krajobrazów, cisza i spokój, których tak łaknie człowiek we współczesnym świecie, żywicznie czyste powietrze, wartościowe zabytki i bogata w wydarzenia historia.

Wszystkich zainteresowanych działaniami Związku zapraszamy do jego siedziby: ul Armii Krajowej 2 pokój 03 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 13.

 

Katarzyna Markusz

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe