17
2020
2014-11-02

„Złota” Maria Wrzosek, Rafał Jeżowski ósmy


W dniach 17-19 października w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbyła się druga edycja Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików do lat 15. 

Wśród 263 zawodników i zawodniczek z całego kraju znalazła się dwójka reprezentantów Miejskiego Ludowego Klubu Podnoszenia Ciężarów – broniąca tytułu Maria Wrzosek oraz debiutujący na tak wysokim szczeblu Rafał Jeżowski.
W piątkowe popołudnie ogromnych emocji dostarczyła rywalizacja dziewcząt, która niosła za sobą kilka rekordów kraju w różnych kategoriach wiekowych. Zdecydowaną faworytką zawodów była Maria Wrzosek, która na mistrzostwa udała się w glorii obrończyni tytułu oraz rekordzistki Polski w trzech konkurencjach: do 58 kg, 64 kg oraz 69 kg. Najlepsze wyniki z przed roku nie zaspokajały ambicji młodej sokołowianki. W rwaniu uzyskała kolejno 65 i 68 kg, natomiast w podrzucie 82, 84 i 86 kg. Podopieczna Tomasza Wcisłaka stoczyła kapitalną walkę z Sylwią Miczyńską (LKS Budowlani Nowy Tomyśl), która także biła rekord za rekordem, jednak w ostatecznym rozrachunku do Marysi w dwuboju straciła trzy kilogramy. Wrzosek z wynikiem 203, 8 pkt w punktacji Sinclaira po raz drugi została Mistrzynią Polski.
W niedzielę na pomoście zaprezentował się Rafał Jeżowski. Młody sztangista startował w kategorii wagowej 77 kg osiągając wynik 165 kg 
w dwuboju (70kg+95kg), Ten rezultat dał naszemu zawodnikowi dobre 8. miejsce.
 
PRZEMYSŁAW WIATROWSKI

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe