1
2020
2018-03-21

Zlot zucha w roku odzyskania niepodległości


 W dniach 2- 4 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sokołowie Podlaskim odbył się Zlot Zucha, organizowany przez Namiestnictwo Zuchowe Hufca ZHP Sokołów Podlaski. Komendę Zlotu stanowili: phm. Katarzyna Nawacka – komendantka, phm Marzena Pasik - z-ca d.s. programu, HO Mateusz Pasik - z-ca d.s. organizacyjnych, oboźny. Uczestnikami zlotu były następujące gromady zuchowe: 13 GZ „Mali Odkrywcy” z phm. Katarzyną Nawacką, 3 GZ „Dzielne Plastusie” z phm. Marzeną Pasik, 75 GZ „Wiewiórki z Dwójki” z dh. Małgorzatą Matusik, 87 WDH „Promienie” z hm. Barbarą Żaboklicką, 21 GZ „Słoneczka” z dh. Beatą Wąż oraz 33 SDH „Avanti” im. Danuty Siedzikówny „Inki” z phm. Sławomirem Pasikiem (drużyna sztabowa).

Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia zlotu był wieczorny kominek „Piłsudczyk”, na który przybyli też 82 GZ „Dzielni Wojowie” z phm. Sławomirem Tomaszewskim i „Biszkopty” z MP nr 4 Leśna Kraina phm. K. Nawackiej. Nie zabrakło komendantki hufca hm. Bożenny Hardej i ks. kapelana phm. Mariusza Krolla oraz dyrektor MP nr 4 „Leśna Kraina” Ewy Zakrzewskiej. Byli obecni instruktorzy hufca, rodzice zuchów oraz reprezentacje drużyn.

Kominek prowadziła komendantka zlotu, która na wstępie przypomniała, że „29 lutego, raz na cztery lata, zuch się staje pępkiem świata!” – zuchy z naszego hufca imieniny te obchodzą co dwa lata”. Odczytała też list - gawędę o Józefie Piłsudskim, przygotowaną przez historyka Jacka Odziemczyka. Zuchy zaprezentowały czapki ułańskie i słynne maciejówki legionistów Józefa Piłsudskiego, przygotowane w ramach zadań przedzlotowych oraz zaśpiewały piosenki legionowe. Ważną częścią kominka była obietnica zucha, złożona przez siedmioro zuchów z 3 GZ „Dzielne Plastusie”. Tradycyjnie zebrani mogli popróbować tortu upieczonego z okazji Imienin Zucha przez dh. Marzenę Pasik.

W sobotę zaraz po śniadaniu zuchy wyruszyły do Warszawy na wycieczkę, w trakcie której realizowały zadania gry. Zwiedziły Muzeum Wojska Polskiego, obejrzały pomniki Józefa Piłsudskiego – przy Belwederze, na placu jego imienia i w Sulejówku. Wieczorem zlotowicze uczestniczyli w polowej Mszy Św., którą sprawował ks. kapelan.Jeszcze w sobotę na terenie szkoły i przedszkola realizowano kolejne zadania gry, a na dobranoc zuchy mogły obejrzeć bajkę.

Zlot zakończył się niedzielnym apelem podsumowującym. Okazało się, że w grze zwyciężyły „Mali odkrywcy”. Dh. Katarzyna Nawacka wszystkim pogratulowała „dzielności zuchowej” i podziękowała za wspaniałą wspólną zabawę, a na pamiątkę wręczyła statuetki z popiersiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Komenda, kadra zlotu i zuchy dziękują dyrektorowi dh. Dariuszowi Cybulowi za możliwość zorganizowania zlotu na terenie szkoły i dyrektor Ewie Zakrzewskiej za udostępnienie przedszkola, Komendantce Hufca za to, że zawsze jest ze swoimi zuchami, panu Piotrowi Marciniakowi za piękne statuetki oraz Państwu Katarzynie i Markowi Smuniewskim. Wielkim wsparciem i pomocą dla komendy zlotu były Małgorzata Steć i phm. Agnieszka Karakula z MP nr 4 „Leśna Kraina”.
 
J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe