17
2020
2019-04-03

"Zlot Orlików" w Siedlcach


W dniach 15-18 marca 2019 r. na strzelnicy Klubu Strzelectwa Sportowego "Dragon" w Siedlcach odbyły się XI Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie "Zlot Orlików". W finale zawodów "Strzelanie w Sieci" wzięło udział około 200 zawodników z 33 klubów z całego kraju (m.in Legia Warszawa, Zawisza Bydgoszcz, Śląsk Wrocław, Wigry Suwałki). W tych zawodach po raz drugi z rzędu wzięli udział młodzi zawodnicy Klubu Strzelectwa Sportowego ,,Sokół" z Sokołowa Podlaskiego.

Klub nawiązuje coraz większą współpracę ze szkołami z naszego miasta, uczniowie sukcesywnie trenują pod okiem trenerów strzelectwa na miejscowej strzelnicy. Zawodnicy trenują także na doskonale wyposażonej strzelnicy szkolnej Zespołu Szkół Nr 1, z której to szkoły co roku około 40 uczniów zdobywa państwowe uprawnienia strzeleckie (patent, licencje strzeleckie). Najlepsi zawodnicy reprezentujący klub w nagrodę biorą udział w zawodach rangi ogólnopolskiej, na których startują zawodnicy z doświadczeniem ogólnopolskim i międzynarodowym oraz członkowie kadry narodowej Polski w tych kategoriach wiekowych. Dzięki rywalizacji w tych zawodach możemy podpatrzeć sprzęt, ubiór, organizacje zawodów, wyposażenie zawodnika strzelectwa sportowego.

Zawody odbyły się w kategorii młodzicy i juniorzy młodsi. Nasz klub reprezentowali w kategorii pistolet junior młodszy dziewczęta Sylwia Górska i Natalia Biernacka (obie Zespół Szkół Nr 1), karabin junior młodszy chłopcy Michał Poniatowski, Maciej Sawicki (obaj Zespół Szkół Nr 1) i Nikodem Żochowski (Zespół Szkół Salezjańskich), w kategorii karabin junior młodszy dziewczęta Agata Skwierczyńska i Julia Bielińska (obie I LO). Młodzi zawodnicy sokołowskiego klubu starają się sukcesywnie podnosić swoje umiejętności i nawiązują rywalizację z najlepszymi zawodnikami w kraju. W planach strzelcy KSS ,,Sokół" mają zamiar wziąć udział w kilku kolejnych zawodach tej rangi.

Juliusz Nowicki 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe