17
2020
2016-01-24

Złapali szajkę złodziei


Sokołowscy policjanci na gorącym uczynku złapali szajkę złodziei. Ich łupem było kilkanaście ton zboża!

- Mechanizm kradzieży był bardzo ciekawy - przyznaje Sławomir Tomaszewski, rzecznik sokołowskiej policji. - Złodzieje z pomocą wkrętarki odkręcali śruby mocujące blaszaną ścianę magazynu, gdzie składowane było zboże, workowali je, tyle ile zmieści się na przyczepę, zabierali łupy i ponownie przykręcali odkręcony płat blachy. Dzięki temu, nienaruszając kłódek przy drzwiach wejściowych, mogli kilkakrotnie kraść zboże i sprzedawać je w punktach skupu na terenie naszego powiatu oraz na terenie sąsiedniego województwa.

Złodzieje byli bardzo sprytni. Jako cel obrali sobie duży magazyn znajdujący się w gm. Jabłonna Lacka. Pokrzywdzony po pierwszych kradzieżach nie zorientował się, że zboża jest mniej. Do czasu oczywiście. Po kilku kradzieżach powiadomił o tym policję. 
 
- Policjanci, oglądając miejsce kradzieży, szybko rozwiązali zagadkę. Okazało się, że kilka dni wcześniej policjanci z Posterunku Policji w Sterdyni kontrolowali samochód, którym jechała grupka osób. W samochodzie były worki na zboże oraz wkrętarka. Wtedy nie wiązali tego z kradzieżą, jednak teraz wszystko zaczynało się wiązać w jedną całość. Postanowili dokładnie przyjrzeć  się grupce przyjaciół - mówi S.Tomaszewski. 
 
Jednak zanim to się stało, kontrolowany samochód kolejny raz pojawił się pod magazynem ze zbożem. Wtedy nie czekając na kolejną kradzież, zostali zatrzymani przez sokołowskich kryminalnych.
 
- W samochodzie był ten sam zestaw. Przygotowane były puste worki oraz wkrętarka. Do samochodu podczepiona była przyczepka, aby wywieść skradzione łupy.  Tym razem się nie powiodło i cała piątka została zatrzymana. Wszyscy przyznali się do winy - kontynuuje rzecznik.
 
Każdy z nich odpowie za kradzież z włamaniem. Grozi im do 10 lat więzienia. 
 
opr. KW
 

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Sławek idź już na emeryturę,

kapral
2016-01-31 08:12:53

Ble,ble,ble. Nie złapani na kradzieży. Każdy może wozić worki i wkrętarki. Monitoringu nie było. Sprawa umorzona.

me
2016-01-29 13:31:20

Organizujemy Sąd Starszych. Stawiamy słup na rynku. Po 20 batów na grzbiet (oprócz pokrycia szkód) i po krzyku. Kara ekspresowa, skuteczna (bo wstyd na całą okolicę) i nie wyrządzająca nadmiernej krzywdy. Wsadzanie do więzień za takie coś jest bez sensu. Jak ktoś posiedzi, wróci gorszy niż był, a w dodatku wściekły.

nikt-xxx
2016-01-25 19:17:52
Strona 1/1


Dane kontaktowe