43
2019
2011-12-09

Złapać wiatr w żagle


"Złap na zawsze wiatr w żagle -1000 inspirujących cytatów, które rozbudzą w Tobie ducha przedsiębiorczości" to tytuł najnowszej książki napisanej i wydanej przez Jolantę Szwalbe. Podczas pisania książki przyświecało jej motto zaczerpnięte z Marka Twaina - "Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj". Jolanta Szwalbe w lipcu 2008 roku rozszerzyła swoją wcześniejszą działalność o wydawanie i sprzedaż książek. - Zrobiłam to z myślą o samodzielnym wydaniu opracowanego przeze mnie zbioru cytatów "Myśl i działaj dla przyszłości" - przyznaje. - To wielkie wyzwanie, biorąc pod uwagę zupełny brak doświadczenia na rynku wydawniczym. Jestem od zawsze niepoprawną optymistką, mimo, że nie zawsze wychodzi mi to na dobre. Wszystkie dotychczasowe niepowodzenia traktuję  jak przystało na optymistkę, w kategorii "cenne doświadczenie". Wierzę, że tym razem, moją decyzję o otworzeniu wydawnictwa im. Benjamina Franklina, zapiszę w kategorii "sukces". Lubię czytać książki. Mój ulubiony gatunek to dzienniki, biografie, reportaże, książki motywacyjne, no i oczywiście książki poświęcone  finansom. Bardzo lubię sport. Śledzę na bieżąco wydarzenia na arenach sportowych. Moją ulubioną dyscypliną jest tenis ziemny, w którego zresztą gram amatorsko, z przerwami, od czasów szkoły średniej.

 

Własny biznes

Jolanta Szwalbe swoją siłę i inspirację czerpie z pewnych wzorców. - Ludzie, na których się wzoruję to wszyscy, którzy w życiu do czegoś doszli, pokonując jednocześnie swoje słabości i nie zniechęcając się przy pierwszej, czy też kolejnej przeszkodzie - podkreśla. - To również ludzie, którzy działają charytatywnie na rzecz potrzebujących.

Po sukcesie pierwszej książki przyszła kolej na drugą publikację. Nowy zbiór z przedmową dr Ewy Lisowskiej ukazał się na rynku wydawniczym na początku listopada 2010 roku. - Zbiór kieruję do wszystkich, którzy chcą rozbudzić w sobie ducha przedsiębiorczości - wyjaśnia autorka. - Przedsiębiorczość to cecha, która nie powinna kojarzyć się z naszym wiekiem biologicznym lecz z postawą wobec życia. Zbiór kieruję do wszystkich, którzy mają świetne pomysły na własny biznes, ale niestety brakuje im wiary w siebie, odwagi do działania, wiedzy i doświadczenia. Ale i do tych wszystkich, którzy nie mogąc znaleźć pracy na etacie, bo głównie takiej szukamy, dryfują po morzu życia, nie widząc przed sobą żadnych horyzontów. Każdy z nas jest szefem firmy "Ja S.A.". Nasza osobista marka, czyli to, jak jesteśmy postrzegani przez innych, zależy między innymi od naszych osiągnięć i tego co w życiu robimy. To z kolei zależy jak bardzo mamy rozwiniętą w sobie cechę przedsiębiorczości. Zbiór jest doskonałym poradnikiem, dzięki któremu możemy bliżej poznać najbardziej przedsiębiorczych ludzi biznesu i od nich uczyć się przedsiębiorczości. Ich myśli inspirują do budowania własnej ścieżki kariery. Są dowodem na to, że w życiu wszystko jest możliwe jeśli w to uwierzymy.

 

Kopalnia wiedzy

Jak pisze w przedmowie dr Ewa Lisowska "zbiór jest kopalnią wiedzy, tym cenniejszej, że pochodzącej od praktyków biznesu - mężczyzn i kobiet, którzy mieli lub mają swoje własne firmy i w oparciu o własne doświadczenia dają nauki innym". Przedmowę do poprzedniej książki również napisała dr Ewa Lisowska. - Czujesz zagubienie w świecie finansów? Odczuwasz niepewność co do swoich umiejętności efektywnego zarządzania własnymi pieniędzmi? Brakuje ci pomysłu na rozwiązanie kryzysu  w swoim życiu? Koniecznie przeczytaj tę książkę! - zachęcała. - Polecam tę książkę kobietom, bo to one na ogół zarządzają domowymi finansami, ale przeważnie nie widzą, że mogą być bogate, a także mężczyznom, by zrozumieli, że pieniądze dają nie tylko władzę, ale także bezpieczeństwo, więc warto o nie jak najlepiej zadbać. Ważne jest, aby właściwe postawy wobec zarządzania pieniędzmi kształtować w dzieciach od najmłodszych lat, więc z pewnością przeczytanie tej książki będzie przydatne nie tylko rodzicom nastoletnich dzieci, ale także nauczycielom w edukacji ekonomicznej i finansowej młodzieży.

Kolejną propozycją książkową Jolanty Szwalbe będzie publikacja "Wyrusz w drogę. 900 inspirujących myśli Jana Pawła II".

Przed wykładem odbyło się krótkie spotkanie z Tomaszem Rymuzą, sierżantem sztabowym Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim, dotyczące projektu skierowanego do seniorów - "Bezpieczny Senior". Jest to cykl zajęć warsztatowych, których celem jest

zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego miasta i powiatu. Zainteresowanych zapraszamy do zapisywania się w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Zapisy prowadzi Paweł Kryszczuk. Warsztaty są bezpłatne.

 

Katarzyna Markusz

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe