17
2020
2018-07-03

Zjawiskowy mural w Parku Przemysłowym


W czerwcu rozpoczęły się prace nad niezwykłym muralem na terenie dawnej Cukrowni. Dzieło o wielkości ponad 800m2 znajdzie się na ścianie budynku magazynowego przy wjeździe do Parku Przemysłowego.

Mural autorstwa Mateusza Rokickiego powstaje przy współpracy władz miasta i Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Finansowany jest przez Mazowiecki Instytut Kultury w ramach projektu „Rola kultury w rewitalizacji miasta Sokołów Podlaski”. Dzieło wykonane przez artystów z Live Media Crew będzie największym tego typu muralem w regionie i jednym z największych w Polsce!

Na pierwszym planie obrazu możemy dostrzec postać Ludwika Hirszmanna – jednego z dwóch pierwszych właścicieli sokołowskiej Cukrowni. Na dole znajdują się głowy cukru, pracownicy, konie i wozy. W tle rozciąga się ówczesna panorama zakładu. Obraz wieńczy data założenia Cukrowni – rok 1845 oraz napis "Nasza Fabryka", gdyż tak właśnie sokołowianie nazywali zakład. Na muralu nie zabrakło także szybującego sokoła – symbolu naszego miasta.

Na kolejnej ścianie biegnącej wzdłuż ul. Fabrycznej powstaje druga część muralu. Przedstawiać będzie kolejnego właściciela Cukrowni – Zbigniewa Malewicza, lata powojenne zakładu oraz budynki tuż przed jego likwidacją.
 Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Mural rzeczywiście ładny, ale czy coś dobrego dzieje się w tym Parku Przemysłowym. Bo chyba niewiele. Te same kilka firm od lat i nic nowego. Bardzo słabo jak na tak duży nakład finansowy.

Bożena
2018-07-10 13:01:32
Strona 1/1


Dane kontaktowe