17
2020
2013-02-07

Zimowisko w Publicznym Gimnazjum nr 2


W pierwszym tygodniu ferii zimowych grupa dwudziestu uczniów Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Sokołowie Podlaskim uczestniczyła w zimowisku zorganizowanym na terenie szkoły przez pedagoga p. Joannę Turos we współpracy z psychologiem szkolnym p. Ewą Murek - Szotko i p. Hanną Włodarczyk – Szybka.
Po raz kolejny okazało się, że szkoła służy nie tyko do zdobywania wiedzy, ale może być także miejscem atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. W zorganizowanych różnorodnych  zajęciach i zabawach każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Pod opieką nauczycieli: p. Hanny Włodarczyk- Szybka, p. Małgorzaty Turemka, p. Edyty Gajzler i p. Krzysztofa Siemieniuka uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w konkursach: przyrodniczym, ekologicznym i informatycznym. Uczestnicy wykazali się także dużą pomysłowością w konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej, który odbył się pod hasłem: „Świat, który nie może zaginąć”. Na podkreślenie zasługuje zaangażowanie młodzieży podczas akcji dokarmiania bezdomnych zwierząt zorganizowanej podczas zimowiska na terenie naszego miasta.
„Ogromnym powodzeniem cieszyły się rozgrywki sportowe w różnych dyscyplinach: piłce siatkowej, koszykowej, nożnej oraz zajęcia na pływalni. Zajęcia sportowe prowadzili codziennie w szkole nauczyciele wychowania fizycznego: p. Rafał Marcyniuk, p. Marek Szybka i p. Agnieszka Wojciuk” – powiedziała  Joanna Turos, szkolny pedagog i organizator zimowiska. Stwierdziła również, że podczas zabaw integracyjnych i konkursów tanecznych każdy miał okazję nawiązać bliskie relacje z rówieśnikami i przekonać się, słuchając ocen kolegów, jak wiele ma zalet i umiejętności. Pomimo, że w zimowisku uczestniczyli uczniowie z różnych klas, z każdym dniem wszyscy odnosili wrażenie, że należą do tej samej grupy. Wspólnie spędzony czas w radosnej, miłej atmosferze upłynął bardzo szybko. Ciepłe słowa uznania, zadowolenia i wdzięczności ze strony uczestników, wypowiadane na zakończenie zimowiska przekonują po raz kolejny, że warto było podjąć tę cenną inicjatywę.
Organizatorzy składają podziękowania pracownikom szkoły prowadzącym zajęcia i przygotowującym smaczne posiłki dla uczestników zimowiska. Wyrażają też wdzięczność panu Bogusławowi Karakuli - Burmistrzowi Miasta, panu Krzysztofowi Iwańskiemu - dyrektorowi OSiR, pani Elżbiecie Świszczewskiej - Pełnomocnikowi Burmistrza d.s. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, panu Piotrowi Żebrowskiemu - Prezesowi Powiatowego Banku Spółdzielczego, panu Jerzemu Krysiakowi (PHHD „Jurex”) i panu Stanisławowi Grzelakowi („Bajt”) za pomoc w organizacji przedsięwzięcia i finansowe wsparcie.

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe