25
2019
2017-02-25

Zimowisko w „Czwórce”


W pierwszym tygodniu ferii do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 nadal przychodzili uczniowie, a to za sprawą nauczycielek placówki Urszuli Kaczyńskiej i Anny Odziemczyk, które tradycyjnie zorganizowały zimowisko.

W tym roku uczestnikami zimowego wypoczynku było prawie stu uczniów z klas II – VI, objętych opieką od godziny 9.00 do 14.00. Codziennie poza dwoma posiłkami dzieci miały zapewnione liczne atrakcje. Pierwszy dzień przebiegał pod znakiem sportu. Wtorek to zajęcia na sokołowskiej pływalni oraz spotkanie z policjantem, który przypomniał dzieciom, jak ważna jest rozwaga i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w trakcie gier, zabaw letnich i zimowych. Środa to dzień filmowy – dzieci wraz z opiekunami wybrały się do Sokołowskiego Ośrodka Kultury na film pt. „Ballerina”. W czwartek ponownie odbyły się zajęcia na basenie. W piątek wszyscy uczestnicy zimowiska wybrali się do kręgielni YUNAVI, gdzie każdy mógł wybrać coś dla siebie: kręgle, salę zabaw, bilard, squash. Po tak aktywnie spędzonym czasie, dzieci wróciły do szkoły na pyszny obiad i podsumowanie całego tygodnia. Na zakończenie każdy uczestnik zimowiska otrzymał drobny upominek, a dodatkowo zwycięzcy zorganizowanych konkursów, turniejów, zawodów dostali nagrody.
Organizatorzy tej formy spędzenia czasu wolnego od nauki są bardzo zadowoleni z tego, że uczniowie nawet w ferie pragną przychodzić do szkoły. Ich zdaniem, zimowisko w „Czwórce” cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów, ponieważ każdy znajdzie tu coś dla siebie. Warto dodać, że w zabawę nauczyciele wplatają elementy programu profilaktycznego „Spójrz inaczej”.

Dyrekcja bardzo dziękuje organizatorkom zimowiska i innym nauczycielom PSP nr 4, którzy w czasie swojego urlopu pełnili opiekę nad uczniami. Serdeczne podziękowania składa też licznym sponsorom. Bez zaangażowania tych wszystkich osób nie udałoby się zorganizować dzieciom tak wielu atrakcji.
J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe