43
2019
2012-02-02

Zimowisko w „Czwórce”


Po raz kolejny nauczycie z tej szkoły zorganizowali dla swoich podopiecznych zimowisko dzięki czemu uczniowie mogli aktywnie spędzić wolny czas.

- Wstępnie planowałyśmy zorganizować zimowisko dla 70 osób. Jednak zapotrzebowanie było tak ogromne, że przyjęłyśmy około 100 dzieci. – mówi Urszula Odziemczyk, współorganizatorka zimowiska. – Podczas zimowiska dzieci mają zajęty czas od 9 do 14. Dzięki sponsorom jesteśmy w stanie zapewnić dzieciom aż 3 posiłki w ciągu 5 godzin pobytu w szkole.

Zajęcia w szkole rozpoczynają się śniadaniem, później dzieci dzielone są na pięć mniejszych grup, które uczestniczą w różnych zajęciach tematycznych, od robienia kolczyków, nauki przyrody, aż po turnieje piłki nożnej.

O atmosferze i atrakcjach jakie zostały przygotowane dla dzieciaków najlepiej wypowiedzą się sami zainteresowani.

- Na zimowisku jestem już drugi rok z rzędu. Najbardziej podobały mi się dni kiedy byliśmy na basenie i wycieczce w Siedlcach. Na wycieczce poszliśmy do kina, gdzie oglądaliśmy bajkę pod tytułem „Delfin Plum”. Bardzo się cieszyliśmy, bo nie często mamy okazję wyjeżdżać tak dużą grupą – mówi Klaudia, uczennica IV klasy. – Cieszę się, że chodzę w ferie do szkoły, bo tutaj się nie nudzę. Cały czas mamy coś do roboty, gramy w piłkę, chodzimy na górkę, rzucamy się śnieżkami i zjeżdżamy na sankach.

Ferie w szkole pozwalają dzieciakom ciekawie i aktywnie spędzić czas. Rodzice również są bardzo zadowoleni z takiej formy wypoczynku ich pociech. I chociaż nie każdy mógł spędzić ferie zimowe poza miastem, to na pewno zdecydowana większość uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 będzie miała co wspominać.

 

JF

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe