17
2020
2013-02-15

Zimowiska w gminie Sokołów


„Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe” – pod takim hasłem od 4 do 8 lutego 2013 r. odbywały się zimowiska zorganizowane przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Urząd Gminy Sokołów.Z bogatej oferty skorzystało 40 dzieci z terenu gminy.
Program ferii zimowych miał na celu rozpowszechnienie profilaktyki uzależnień, kształtowanie nawyku zdrowego stylu życia oraz czynny i bezpieczny wypoczynek. Całość przybrała atrakcyjną dla młodych ludzi formułę. Na nudę nie było czasu. Oferta zimowisk była ciekawa i każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Nie zabrakło okazji do czynnego uprawiania sportu. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach sportowych prowadzonych przez Pawła Rogalę – nauczyciela wychowania fizycznego. Pod okiem opiekunów bawiły się na sokołowskiej pływalni, zaś swą wytrzymałość mogły sprawdzić w czasie nauki wspinaczki. Miłośnicy sportów zimowych cieszyli się niewątpliwie z lekcji jazdy na nartach, a przede wszystkim z wyjazdu na siedleckie lodowisko. Uczestnicy zimowisk uczyli się postępowania w sytuacji zagrożenia, poznając i ćwicząc podstawowe czynności resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Brali także udział w zajęciach plastycznych zorganizowanych przez Magdalenę Trendziuk. Stałym punktem każdego dnia zimowisk była msza święta i nauka promująca wartości etyczne.
Zadbano także o to, aby żaden z uczestników zimowisk nie był głodny podczas dnia wypełnionego tak wieloma zajęciami. W stołówce sokołowskiego Domu Miłosierdzia codziennie czekał na nich dwudaniowy obiad.
A jak wspominają zimowiska główni zainteresowani i co szczególnie utkwiło im w pamięci?
– Fajne były te ferie. Najmilej wspominam zajęcia na basenie – mówi Dominik Kaniuk z klasy I Szkoły Podstawowej w Skibniewie.
– Najbardziej podobała mi się jazda na łyżwach oraz zajęcia na ściance wspinaczkowej – przyznaje Julka Ratyńska z klasy VI Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przywózkach.
– A mnie podobało się w pizzerii, kiedy robiliśmy sami pizzę. Na koniec każdy otrzymał dyplom oraz znaczek Małego Kucharza – dodaje Julka Barcik z klasy II Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi.
– Ciekawie było także w sokołowskiej straży pożarnej oraz na zajęciach sportowych – stwierdza Olek Kuc z klasy V Szkoły Podstawowej w Czerwonce.
– W Siedlcach też było super – jeździliśmy na łyżwach, byliśmy w McDonald’s, ale najciekawiej było w radiu – dodaje Paulina Replin z klasy I Gimnazjum w Grochowie.
Zimowiska odbyły się dzięki zaangażowaniu Wójta Gminy Sokołów Marcina Pasika, kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczo-Administracyjnego Szkół Urszuli Rozbickiej oraz księdza dr. Piotra Arbaszewskiego zastępcy prezesa Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Drohiczyńskiej i dyrektora Domu Miłosierdzia w Sokołowie. Kierownikiem i koordynatorem całego przedsięwzięcia był Paweł Rogala. Opiekę nad uczestnikami zimowisk sprawowały panie Anna Kańkowska-Rogala, Magdalena Trendziuk i Aneta Pogorzelska oraz wolontariusz Mateusz Trendziuk.

Anna Kańkowska-Rogala (źródło)

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe