7
2020
2019-02-21

Zimowe ferie z ZSS „Lux Sapientiae”


W czasie ferii zimowych Zespół Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim zorganizował dwa wyjazdy dla młodzieży.

„Rano 26 stycznia 2019 r. prywatnym autokarem ruszyliśmy na południe Polski do pensjonatu Cudzich w Zakopanem – Olczy. Po drodze niespodziewana awaria autokaru i... podziwianie sprawnego rozwiązania problemu. Rano w niedzielę modlitwa w sanktuarium Matki Bożej, a potem zimowe szaleństwa w Białce Tatrzańskiej, czyli pełny relaks i szusowanie ze stoku na nartach i deskach snowboardowych. I tak dzięki przepięknej pogodzie spędziliśmy 5 dni na aktywnym wypoczynku. Piątek był dniem odpoczynku i regeneracji sił w termach i kupowaniu upominków w Zakopanem. 2 lutego, szczęśliwi i zdrowi, wróciliśmy do Sokołowa Podlaskiego „z wywczasów", nie zapominając podziękować Panu Bogu modlitwą „Chwała Ojcu”.

„W sobotę 26 stycznia grupa uczniów wyruszyła na coroczne zimowisko. Pierwszy dzień upłynął na monotonnej podróży, następnie na zakwaterowaniu oraz relaksie w pensjonacie. Niedzielny poranek rozpoczęliśmy Mszą Świętą w lokalnym sanktuarium,
po czym aż do obiadokolacji był czas na narty i snowboard. W kolejnych dniach dodatkiem do rutyny sportowej był kulig, podzielony na 2 tury. Dzięki niemu była okazja do podziwiania okolic. Jednak, co dobre, szybko się kończy. Nieubłaganie przyszedł piąty dzień naszej wycieczki, co oznaczało ostatnie zjazdy w tym sezonie. We znaki dawało się nam zmęczenie, z którym dzielnie walczyliśmy. Dlatego następny dzień upłynął pod znakiem regeneracji w termach ,,Bania” lub na pobliskim lodowisku. Następnie przyszedł czas na tradycyjne odwiedziny zakopiańskich Krupówek w poszukaniu drobiazgów dla najbliższych. Po powrocie do miejsca zamieszkania porządki w pokojach, pakowanie się i dojadanie góry tostów przygotowywanych przez najlepszych kucharzy z IA SLO. Pracy było dużo, więc do snu nikt nie musiał się zmuszać. Ranek upłynął intensywnie, a po szybko spożytym śniadaniu od razu wyruszyliśmy w podróż powrotną, by około godziny dziewiętnastej zawitać w ukochanym Sokołowie.”

Oprac. Juliusz Nowicki 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe