17
2020
2012-02-02

„Zima w mieście” u Salezjanów


Akcja „Zima w mieście” zakończyła się w sobotę mocnym akcentem - sztuką teatralną o Św. Janie Bosco. Była ona przygotowywana przez cały tydzień w ramach spotkań w grupach wiekowych na podstawie fragmentów książki o ks. Bosco. W sobotę przedstawienie zobaczyli rodzice i babcie z okazji swojego święta. Warto podkreślić, że uczestnicy sami przygotowywali nie tylko sztukę, ale również scenę i widownię.

Poza tym każdego dnia czas był wypełniony różnego typu zajęciami: zabawami integracyjnymi, zajęciami sportowo - rekreacyjnymi, plastycznymi, muzycznymi. Odbywały się one w sali gimnastycznej,  oratorium, w holu szkoły. W czasie zajęć było widać, że młodzi wolontariusze dużo serca wkładają w swoją pracę, poświęcają  czas, dzielą się doświadczeniem, wykazują się dużą pomysłowością, są razem z najmłodszymi. Wiele emocji dostarczył mecz koszykówki kadra kontra podopieczni. Ważnym elementem codziennych  spotkań był  wspólny posiłek. W czwartek podopieczni z opiekunami pojechali na wycieczkę do siedleckiego kina na film „Alvin i wiewiórki”. Ks. Mariusz Rudzki, koordynator akcji, podkreślił, że poza młodą kadrą dużo życzliwych osób angażowało się w to przedsięwzięcie: osoby ze wspólnot parafialnych, mamy uczestników i babcie, Dyrekcja Szkół Salezjańskich, pan Michał Siemieniak. Dla nich wszystkich największym podziękowaniem był uśmiechnięte dziecięce buzie. Akcja „Zima w mieście” to była kolejna dobra i potrzebna inicjatywa parafii salezjańskiej.

JO

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

A o kim by innym. Czy w tym zapyziałym,katolickim mieście jest choćby jedna osoba,która potrafi coś zrobić w świeckim miejscu i normalnych ludziach.

Iza
2012-02-04 14:37:56
Strona 1/1


Dane kontaktowe