6
2020
2017-12-01

Zima nie sprzyja kierowcom


 W czwartkowe popołudnie na terenie powiatu sokołowskiego doszło do wielu interwencji służb ratowniczych. Wszystko za sprawą intensywnych opadów śniegu.

W czwartek 30 listopada, około godziny 16.45 policjanci sokołowskiej drogówki zostali skierowani przez dyżurnego komendy do miejscowości Rytele Święckie, gdzie miało dojść do zdarzenia drogowego. Na miejscu funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 46-letni kierujący BMW jadący od strony miejscowości Rytele Wszołki, chcąc uniknąć zderzenia z przewróconym na prawym pasie drzewem, zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie do rowu. Mężczyzna nie potrzebował pomocy medycznej.

Do podobnego zdarzenia doszło około godziny 18.10 w miejscowości Skibniew. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 28-letnia kierująca fiatem jadąc od strony miejscowości Dybów, wpadła w poślizg, zjechała na prawe pobocze, a następnie do rowu. Kobieta podróżowała z pasażerami. Uczestnicy zdarzenia drogowego nie potrzebowali pomocy medycznej. Policja apeluje o rozwagę i rozsądek na drodze z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Intensywne opady śniegu przyczyniły się do licznych złamań gałęzi, a nawet całych drzew na terenie naszego powiatu. Do usuwania powalonych konarów dysponowani są strażacy takich jednostek jak OSP Skrzeszew, OSP Repki, OSP Chruszczewka, OSP Kosów Lacki, OSP Sabnie, OSP Sterdyń, OSP Ceranów, OSP Rytele Olechny, OSP Rytele Święckie, OSP Wólka Okrąglik, OSP Dybów, OSP Justynów, OSP Sawice, OSP Bielany, OSP Rozbity Kamień, OSP Kożuchów oraz 5 zastępów JRG Sokołów Podlaski. Awariom ulegają również linie i słupy wysokiego napięcia. Takie przypadki miały miejsce w Sterdyni oraz w Chmielewie.

st. sierż. Dominika Rozbicka / Oprac. Katarzyna Dybowska

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe